Dubaj: A400M zostanie zaprezentowany publicznie w regionie Zatoki

Na targach lotniczych w Dubaju, które odbędą się w Dubai World Central 17-21 listopada, Airbus Military przedstawi transportowiec nowej generacji, A400M, wielozadaniowy tankowiec MRTT oraz średniej wielkości samolot transportowo-rozpoznawczy C295.

To pierwszy raz, kiedy A400M zostanie zaprezentowany w Zatoce, co odzwierciedla silne przekonanie firmy o znaczeniu wydarzenia oraz w dostosowanie A400M do potrzeb sił powietrznych krajów regionu.

Wszystkie trzy samoloty zostaną zaprezentowane w wersji statycznej i będzie je można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu wizyty, a A400M będzie również wykonywać każdego dnia loty pokazowe.

Prezentowany A330 MRTT, najbardziej zaawansowany tankowiec powietrzny świata, jest jednym z trzech samolotów eksploatowanych przez Siły Powietrzne i Obronę Powietrzną Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ponadto na statycznej wystawie przez cały czas obejrzeć można transportowiec średniej wielkości C295 należący do Królewskich Sił Powietrznych Omanu. Ponad 20% wszystkich zamówień na C295 pochodzi z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a samolot – wraz z mniejszym modelem CN235 – dobrze sprawdził się w warunkach operacyjnych panujących w regionie.

A400M

Źródło / Autor: Airbus Military

Zdjęcie: Airbus Military