Wizz Air ogłasza uruchomienie swojej 19 bazy operacyjnej w Porcie Lotniczym Krajowa w Rumunii

Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej ogłosił uruchomienie w sezonie letnim swojej 19 bazy operacyjnej w Porcie lotniczym Krajowa w Rumunii. Loty będą realizowane przez nowy samolot Airbus A320, który zostanie dostarczony na lotnisko 23 lipca 2014 r.

Nowa maszyna będzie obsługiwać loty na 6 trasach z lotniska Krajowa. Dzięki niej, już w ciągu pierwszych 12 miesięcy przewiduje się zwiększenie przepustowości na tych połączeniach do 260 tysięcy miejsc. Przewoźnik liczy na to, że stworzenie możliwości korzystania z nisko kosztowych połączeń wpłynie także na stymulację lokalnego rynku pracy w branży turystycznej i lotniczej. Wizz Air planuje zwiększenie częstotliwości lotów na istniejących trasach z bazy operacyjnej w porcie Krajowa do Mediolanu Bergamo i Londynu Luton, a także uruchomienie 4 nowych połączeń: do Bolonii, Rzymu Ciampino, Dortmundu oraz Barcelony. Pierwsze loty odbędą się 23 lipca 2014 r., a bilety na nie można rezerwować już dziś w promocyjnych cenach już od 99 złotych na wizzair.com.

NOWE POŁĄCZENIA WIZZ AIR Z PORTU LOTNICZEGO KRAJOWA:

Do:    Dni lotów    Początek lotów od:    Ceny biletów od**
Bolonii    środa, niedziela     23 lipca     PLN 99
Rzymu Ciampino     środa, niedziela     23 lipca    PLN 99
Dortmundu    wtorek, czwartek, sobota    24 lipca    PLN 129
Barcelony    poniedziałek, piątek    25 lipca    PLN 129

WIĘKSZA CZĘSTOTLIWOŚĆ LOTÓW Z PORTU LOTNICZEGO KRAJOWA:

Do    Ilość lotów w tygodniu
Londynu Luton    z 2 do 3
Mediolanu Bergamo    z 2 do 4

„Zaangażowanie Wizz Air w Rumunii stale się rozwija, co potwierdzają nasze ostatnie inwestycje w rejonie Oltenia. W maju 2013 r. rozpoczęliśmy pierwsze połączenia z Krajowej, a dzisiaj z wielką radością ogłaszamy plany uruchomienia na nim bazy operacyjnej z nowym samolotem Airbus A320, który rozpocznie loty w lipcu przyszłego roku. Liczymy na to, że rumuńscy pasażerowie, którzy mieli już okazję korzystać z lotów Wizz Air do Londynu i Mediolanu, przyjmą z entuzjazmem naszą niskokosztową ofertę na kolejne loty. Ogłaszamy dziś 4 nowe połączenia do Włoch, Niemiec i Hiszpanii i mamy nadzieję, że staną się one popularnymi kierunkami wśród podróżnych oraz przyniosą korzyści i wzrost zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym. Mamy nadzieję na uruchomienie kolejnych niskokosztowych połączeń z Rumunii” – powiedział György Abrán, Dyrektor Handlowy w Wizz Air.
**cena biletu w jedną stronę z podatkami

wizz-air-krajowa

Źródło / Autor: Wizz Air

Grafika: Wizz Air