SkyHook – system odzyskiwania aparatów bezzałogowych

SkyHook to rozwiązanie opracowane przez firmę Insitu i przeznaczone do odzyskiwania produkowanych przez nią aparatów.

Urządzenie może współpracować z aparatami Integrator, ScanEagle i NightEagle. System pozwala na zminimalizowanie obciążenia logistycznego w trudnym terenie, a jego kompatybilność z wieloma rozwiązaniami obniża koszty użytkowania.

SkyHook niweluje konieczność posiadania pasa startowego lub skomplikowanych systemów wykorzystujących siatkę do łapania niewielkich UAV podczas lądowania. Urządzenie może być użytkowane zarówno na lądzie jak i na morzu na pokładach okrętów.

Działanie systemu polega na wyłapywaniu przez aparat liny zwieszonej z masztu o wysokości 50 stóp. SkyHook pozwala na bezpieczne wyłapanie aparatu, a po obróceniu ramienia na łatwe jego zdjęcie i ponowne wprowadzenie do działania.

Od momentu odłączenia od pojazdu holującego (w przypadku wersji lądowej) potrzeba zaledwie 30 minut na przygotowanie zestawu przy założeniu jego obsługi przez 2 osoby. SkyHook współpracuje z systemem GPS aparatu oraz wyposażeniem dodatkowym podnoszącym celność. Lina zderza się ze skrzydłem co powoduje obrócenie się aparatu w kierunku konstrukcji SkyHook, a lina wyłapując zsuwa się po skrzydle aż dojdzie do zaczepienia. Później następuje obniżenie masztu i odczepienie aparatu.

Podstawowe dane:
Masa: 3770 funtów
Wielkość po złożeniu: 12,3′ x 3.6′ x 7.2′ (d x sz x w)
Wielkość po rozłożeniu: 35,7′ x 8,2′ x 46′ (d x sz x w)
Maksymalny wiatr czołowy: 40 węzłów
Maksymalny wiatr boczny: 23 węzły

 

Źródło: Insitu

Zdjęcia: Insitu

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii