Insitu INTEGRATOR UAV

Integrator to aparat bezzałogowy skonstruowany przez firmę Insitu.

Aparat jest przewidywany do wykonywania zadań związanych dozorem i zwiadem, osłoną sił własnych, wsparciem organów ścigania czy też dozorem granic i wybrzeży.

Firma reklamuje swój produkt jako urządzenie umożliwiające w prosty sposób realizowanie wielu rodzajów misji. Główną zaletą systemu jest radar z syntetyczną Aperturą oraz możliwość przenoszenia odrzucanych ładunków.

Poza misjami wojskowymi maszyna może służyć do wykrywania zagrożeń biologicznych i chemicznych, przeprowadzania badań meteorologicznych, monitorowania środowiska oraz prowadzenia badań naukowych.

Zaletą systemu są wysokiej jakości obrazy oraz duża długotrwałość lotu charakterystyczne dla większych aparatów. Ładunki są podłączane w komorze na zasadzie plug-and-play co pozwala na bardzo dynamiczne zmienianie przenoszonego wyposażenia w zależność od wymagań misji.

Podstawowe wyposażenie to głowica EO z systemem podczerwonym long-wave infrared (LWIR),  mid-wave infrared (MWIR), z markerami podczerwonymi oraz laserowym dalmierzem. W zależności od rodzaju wykonywanej misji oprzyrządowanie może być wymontowane by powiększyć udźwig lub zasięg. Standardowy system komunikacji line-of-sight ma zasięg 55 mil morskich, ale może być przedłużony do 550 mil przy pomocy komunikacji BLOS (beyond-line-of-sight).

Insitu INTEGRATOR jest kompatybilny z systemem Scan Eagle i jego stacją naziemną. Do startu jak i wyłapywania obu maszyn może być wykorzystywane to samo oprzyrządowanie. Aparat podczas lotu działa w pełni automatycznie, a system odzyskiwania nie ma siatek.

Podstawowe dane:
Moc systemów pokładowych: 350W
Rozpiętość: 4,8m
Długość: 2,2m
Masa na pusto: 34kg
Zapas paliwa: 18,6kg
Masa max. ładunków w komorach: 17kg
Masa ładunku w komorze gł.: 15,9kg
Masa ładunku w komorze nosowej: 6,8kg
Masa ładunku na podwieszeniach: 6,8kg
Masa ładunku na zewnętrznych podwieszeniach: 1,4kg
Maksymalna masa startowa: 61,2kg
Prędkość maksymalna: ponad 80 węzłów
Prędkość przelotowa: 55 węzłów
Pułap: ponad 15,000 stóp
Długotrwałość lotu: 24h
Napęd: silnik o mocy 8KM
Paliwo: JP-5, JP-8, Jet-A
System nawigacji: Differential GPS/Athena Guidestar
Start: katapulta pneumatyczna
Lądowanie: system SkyHook

Źródło: INSITU

Zdjęcia: INSITU

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii