airberlin umacnia wiodącą pozycję rynkową w ramach węzła komunikacyjnego Berlin-Tegel

airberlin zwiększa liczbę lotów na głównych trasach europejskich w nadchodzącym harmonogramie letnim, a tym samym kontynuuje zmianę swojego profilu na przewoźnika sieciowego. Dodatkowe loty do i z Warszawy, Krakowa, Paryża i Tel Awiwu będą połączone z wszystkimi krajowymi i europejskimi portami docelowymi, a także z europejskimi trasami długodystansowymi, przez Berlin.

„W ramach zmiany naszego profilu na przewoźnika sieciowego optymalizujemy naszą europejską sieć tras, poprawiając połączenia, a tym samym wzmacniając nasze węzły komunikacyjne poprzez zwiększenie liczby rejsów przesiadkowych. Te dodatkowe usługi oznaczają nie tylko więcej lotów, ale również nowe połączenia oraz krótszy czas oczekiwania na lot łączony, co jest szczególnie ważne dla naszych klientów podróżujących służbowo”, twierdzi Stefan Pichler, Chief Executive Officer airberlin.

Więcej lotów z Berlin-Tegel do Warszawy i Krakowa

Wraz z dodatkowym codziennym połączeniem od 26 marca 2017 r. z portu Berlin-Tegel będą odchodzić cztery loty dziennie do Warszawy i Krakowa. Pasażerowie będą mogli korzystać z nowego codziennego połączenia z Zachodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych (Los Angeles trzy razy w tygodniu i San Francisco cztery razy w tygodniu), które airberlin będzie oferować od maja 2017 r. Dostępnych będzie wówczas dziesięć lotów tygodniowo pomiędzy wspomnianymi dwoma polskimi miastami i Nowym Jorkiem. Ponadto loty te zostaną włączone do całej sieci połączeń krajowych i europejskich, co oznacza, że w ofercie znajdzie się duża liczba destynacji.

Dwa loty dziennie z Berlin-Tegel do Tel Awiwu

Program lotów z Berlina do Tel Awiwu zostanie uzupełniony o dodatkowy codzienny lot. Od 26 marca 2017 r. airberlin będzie obsługiwać dwa loty dziennie od poniedziałku do niedzieli przez cały rok. Liczne nowe połączenia w ramach sieci połączeń airberlin będą w związku z tym dostępne dla osób podróżujących do i z Tel Awiwu. W szczególności podróżujący do i z San Francisco skorzystają z nowego połączenia. Niemniej loty do czterech pozostałych portów docelowych w USA można będzie rezerwować jako loty łączone z przesiadką w Berlinie. Połączenia w ramach całej sieci połączeń krajowych i europejskich będą również dostępne z Berlina. 

Zmiana portu lotniczego: cztery loty dziennie z Berlin-Tegel do Paris Charles-de-Gaulle

Od 26 marca 2017 r. airberlin zmienia swoją ofertę połączeń z Berlin-Tegel do Paris Orly z dwóch lotów dziennie na cztery loty dziennie do portu Paris Charles-de-Gaulle, z korzystniejszymi porami odlotów. Oznacza to, że w przyszłości airberlin będzie latać wyłącznie na paryskie lotnisko Charles-de-Gaulle, a nie Orly.

Wszystkie długodystansowe połączenia dostępne z Berlina będą połączone z lotami do i z Paryża – zapewnimy codziennie maksymalnie dwa dalsze loty do Abu Zabi, Chicago, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku (JFK) i San Francisco.

Loty te również zostaną włączone do całej sieci połączeń krótko-, średnio- i długodystansowych airberlin. Tym samym zaoferujemy niezwykle wysoką częstotliwość połączeń na przykład ze Sztokholmem, Göteborgiem, Kopenhagą, Helsinkami i Islandią. Jeśli chodzi o Europę Wschodnią, dostępne są loty do Budapesztu, Krakowa, Pragi i Warszawy. Połączenia z Mediolanem i Rzymem również prowadzą przez Berlin.

Źródło / Autor: airberlin

Zdjęcie: airberlin / Andreas Wiese