airberlin: Anton Lill pokieruje rozbudową programu lojalnościowego topbonus jako jego nowy dyrektor zarządzający

Anton Lill przejmuje z dniem 1 lipca 2014 r. stanowisko dyrektora zarządzającego topbonus – programu lojalnościowego linii airberlin dla osób często podróżujących. Będzie on odpowiedzialny za dalszy rozwój programu. Uczestnicy i partnerzy programu lojalnościowego topbonus będą odnosić korzyści z jego dalszej rozbudowy, zwiększenia wartości i dodatkowych możliwości wyboru w przyszłości.

Anton Lill pełnił wcześniej funkcję jako wiceprezesa I dyrektora zarządzającego na Niemcy w American Express Global Business Travel. Oprócz innych funkcji kierowniczych w branży usługowej pracował on też przez 13 lat dla linii lotniczej Lufthansa, gdzie jako ostatnie zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego w jej spółce-córce AirPlus.

„Cieszę się na współpracę z nowym zespołem kierowniczym, której celem będzie znaczące rozszerzenie sieci partnerów. Dysponujemy danymi, jak i technologią potrzebnymi do stworzenia programu, który stanie się częścią codziennego życia. Jest to bardzo ciekawy projekt”, powiedział Anton Lill.

„Bardzo cieszymy się z tego, że Anton przejął odpowiedzialność za ten projekt w Niemczech”, powiedział Darren Peisley, dyrektor zarządzający w Etihad Global Loyalty. „Jego ogromne doświadczenie w branży pomoże nam w dalszej rozbudowie programu topbonus. Pragniemy, aby w przyszłości był on nie tylko tradycyjnym programem lojalnościowym dla osób często podróżujących, lecz także programem będącym częścią stylu życia, z którego równomiernie skorzystają zarówno uczestnicy, jak i partnerzy. Naszym celem jest stworzenie programu, którego częścią będzie chciał być każdy , bowiem będzie on oferował swoim uczestnikom bezpośrednie korzyści oraz wyjątkowe przeżycia i atrakcyjne usługi premiowe.”

Wolfgang Prock-Schauer, Chief Executive Officer w airberlin powiedział: „Dzięki panu Antonowi Lill udało nam się pozyskać doświadczonego managera dla naszego programu lojalnościowego topbonus. Chcemy sprawić, aby program topbonus dalej się rozwijał i stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla pasażerów airberlin. Anton Lill będzie wspierał nas w osiągnięciu tych celów odwołując się do swojego bogatego doświadczenia.”

Program topbonus, który w tym roku świętuje dziesięciolecie swojego istnienia, jest jednym z trzech programów włączonych niedawno do portfolio programów lojalnościowych linii Etihad Airways. Posiadanie 29 procent udziałów w airberlin oraz 70 procent udziałów w programie topbonus jest wynikiem strategii narodowej linii lotniczej Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotyczącej zawierania partnerstw z liniami lotniczymi i w ramach programów dla osób często podróżujących.

Anton Lill  dyrektor zarzadzajacy topbonus

Źródło / Autor: airberlin

Zdjęcie: airberlin