Rodzina szerokokadłubowych airbusów na pokazie w Farnborough

Najnowszy przedstawiciel rodziny komercyjnych samolotów Airbusa po raz pierwszy pojawi się na pokazie lotniczym podczas imprezy 2014 Farnborough International Airshow, która odbędzie się w dniach 14-20 lipca.

Samolot A350 XWB będzie można obejrzeć w locie i na ekspozycji statycznej podczas pierwszych dni tygodnia, podczas gdy A380 będzie wystawiany przez cały tydzień.

Rodzina szerokokadłubowców Airbusa jest najbardziej nowoczesną i wszechstronną linią samolotów na świecie. Airbus to jedyny producent, który obsługuje wszystkie segmenty rynku, od 100 do 500 i większej liczby pasażerów. Samolot oferuje niezrównaną ekonomię, wszechstronność i komfort lotu. Ruch lotniczy rośnie dwukrotnie co 15 lat, a szerokokadłubowe samoloty Airbusa pozwalają liniom lotniczym i lotniskom obsługiwać więcej pasażerów bez zużywania dodatkowych przydziałów czasu na lądowanie.

Podczas pokazu będzie można zobaczyć inne samoloty z komercyjnej rodziny Airbusa, w tym A320 oraz ACJ319 Corporate Jet eksploatowany przez linie lotnicze Tyrolean, który ma najszerszą i najwyższą kabinę spośród wszystkich odrzutowców biznesowych dostępnych na rynku. Ta ekskluzywna maszyna zawiera salon oraz prywatną sypialnię z przyległą łazienką.

Jest to pierwszy pokaz w Farnborough dla występującej pod nową marką Grupy Airbus, a w firmowym pawilonie w pobliżu ekspozycji statycznej (rząd OE13) będzie znajdować się centrum prasowe wszystkich działów Grupy. Na wystawie w pawilonie znajdą się czołowe produkty i innowacje Airbusa, w tym pełnowymiarowa makieta kokpitu A350 XWB.

Przez cały tydzień Airbus będzie wydawał komercyjne oświadczenia w Centrum Medialnym oraz w Centrum Prasowym w pawilonie Grupy Airbus obok ekspozycji statycznej. Zapraszamy akredytowanych przedstawicieli mediów do odwiedzenia nas w pawilonie Grupy Airbus.

Airbus jest również głównym sponsorem kanału „Farnborough TV”, który będzie dostarczał wiadomości i informacje o naszych produktach oraz innowacjach podczas dni otwartych dla publiczności (19 i 20 lipca). Weekendowe dni publiczne są organizowane we współpracy z Grupą Airbus.

A350 XWB MSN2 in flight_

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus