8. BLTr: Z „Sercem” na 6

Trzeci raz w lutym i szósty w tym roku samolot z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego uczestniczył w „Akcji Serce”, pomagając ratować ludzkie życie. Zadanie rozpoczęte w nocy dnia 11 lutego wykonywane było na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Załoga w składzie: d-ca kpt. Dominik Kłodziński, II pilot kpt. Jacek Kądziołka, technik pokładowy chor. Zbigniew Romanowski i loadmaster plut. Patryk Bogdan wystartowała dziś w nocy o godzinie 1.56. Zadanie wykonywane było po trasie: Kraków – Gdańsk – Katowice – Kraków. Samolot CASA C 295M o numerze 016 na gdańskim lotnisku wylądował o godzinie 3.05, gdzie zabrzański zespół transplantologów pobierał organ od dawcy z jednego z okolicznych szpitali. Z pobranym organem wystartowali o godzinie 8.33. W Katowicach wylądowali o godzinie 9.44. Na Balickie lotnisko powrócili o godzinie 10.17.
Był to kolejny lot dla śląskiego centrum i potrzebujących, który w pełni profesjonalnie i z dużą ochotą jest wykonywany przez nasz personel latający i przygotowywany przez personel naziemny. Niezależnie od pory dnia jesteśmy gotowi pomagać społeczeństwu wykonując loty dla ratowania życia i zdrowia.

akcja-serce-numer-6

Źródło: 8. BLTr
Autor: kpt. Maciej Nojek
Zdjęcie: kpt. Maciej Nojek