Airberlin podwaja częstotliwość lotów z Berlina do Abu Dhabi i wprowadza do swojej oferty nowe loty codeshare do Indii

airberlin, druga największa linia lotnicza w Niemczech, z dniem 26 października 2014 r. wprowadza drugie codzienne połączenie między Berlinem a Abu Dhabi, zacieśniając tym samym owocną współpracę ze swoim partnerem biznesowym i codeshare – linią Etihad Airways, narodowym przewoźnikiem lotniczym Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na dodatkowym połączeniu z Berlina do Abu Dhabi skorzystają również pasażerowie z Polski, gdyż od października aż dwa razy dziennie będą mieli możliwość udania się na Bliski Wschód. Zagwarantowane będzie skomunikowanie Berlina z Krakowem i Warszawą.

Ponadto, obie linie od połowy lutego rozszerzają zawartą między nimi umowę codeshare. Pasażerowie linii airberlin będą mogli dzięki temu rezerwować loty do sześciu miast w Indiach, do których lata Etihad Airways: Bangalore, Madrasu, Hajdarabadu, Koczin, Bombaju i Delhi. Z kolei podróżni przybywający z Indii będą mogli liczyć na lepsze połączenia w niemieckiej i europejskiej siatce lotów airberlin, na przykład do Austrii, Szwajcarii, krajów skandynawskich i Polski. Chodzi tu o takie destynacje jak Kopenhaga, Kraków, Sztokholm, Warszawa czy Wiedeń.

W styczniu 2012 r. linia airberlin rozpoczęła obsługę trasy Berlin-Abu Dhabi i jest odtąd jedyną linią lotniczą oferującą bezpośrednie połączenie stolicy Niemiec ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Na trasie tej wykorzystywany jest Airbus A330-200 z 19 fotelami z funkcją „full flat“ w klasie biznes i 279 miejscami w klasie ekonomicznej.

Po zwiększeniu częstotliwości lotów linie airberlin i Etihad Airways będą od października miały w ofercie łącznie 56 lotów tygodniowo między Niemcami a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi – w tym po dwa połączenia dziennie z Berlina, Düsseldorfu, Frankfurtu.

By zagwarantować pasażerom najdogodniejsze przesiadki, godziny lotów dopasowano do siatki połączeń Eithad Airways. Dzięki zwiększeniu częstotliwości rejsów z linią Etihad Airways będzie można polecieć przez Abu Dhabi do 43 zamiast – jak dotychczas – 19 miast w rejonie Zatoki Perskiej, Północnej Azji (Pekin, Szanghaj, Tokio Narita), Azji Południowo-Wschodniej (Kuala Lumpur, Dżakarta), Australii (Sydney, Melbourne, Brisbane), a także do sześciu miast w Indiach. Ponadto airberlin planuje włączenie Perth i Seulu do wspólnej sieci codeshare z Etihad Airways.

Wolfgang Prock-Schauer, chief executive officer w airberlin, stwierdził: „Dzięki ciągłemu zacieśnianiu naszego partnerstwa z Etihad Airways , coraz bardziej korzystamy z efektu synergii, a tym samym możemy zaoferować naszym pasażerom lepsze możliwości podróży i większy komfort.

Dodatkowy lot dziennie skutkuje znacznym wzrostem podaży miejsc na trasie Berlin-Abu Dhabi. Tym samym możemy zaoferować naszym pasażerom lepsze możliwości przesiadek na loty oferowane w ramach międzynarodowej sieci połączeń Etihad Airways.“

James Hogan, prezes i chief executive officer w Etihad Airways, powiedział: „Partnerstwo między Etihad Airways a airberlin oznacza wzmocnienie obu linii lotniczych. W 2013 r. przewieźliśmy wspólnie 560.000 pasażerów, wykorzystując siatki połączeń obu przewoźników – było to o 74 procent więcej niż rok wcześniej.

Trasa Abu Dhabi–Berlin to odzwierciedlenie naszego udanego partnerstwa. W miesiącach z najwyższą ilością pasażerów współczynnik zajętości miejsc przekracza nawet 90 procent. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wykorzystanie sukcesu, jaki udało się odnieść na tej trasie i zagwarantowanie, aby podaż oferowanych pasażerom miejsc była optymalnie dostosowana do popytu. Ponadto podwojenie częstotliwości lotów w obu kierunkach oznacza lepsze możliwości przesiadek i skorzystania z lotów zarówno w siatce połączeń Etihad Airways, jak i airberlin.“

airberlin

Źródło / Autor: airberlin