Airbus i A*STAR będą realizować nowy program badawczo-technologiczny w Singapurze

Na targach lotniczych 2014 Singapore Airshow firma Airbus i singapurska Agencja Nauki, Technologii i Badań (Agency for Science, Technology and Research, A*STAR) podpisały porozumienie w sprawie wspólnych działań badawczych, w tym analityki dużych zbiorów danych (Big Data).

Umowę podpisali Axel Krein, starszy wiceprezes ds. badań i technologii w firmie Airbus, oraz dr Tan Geok Leng, dyrektor Rady Badań Naukowych i Inżynierskich w agencji A*STAR.

Innowacyjność jest siłą napędową Airbusa i kluczem do kształtowania przyszłości transportu powietrznego. Airbus cieszący się wsparciem około 1200 partnerów z całego świata inwestuje w projekty związane z nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami, które mogą przynieść korzyści klientom. Dzisiejsza umowa z A*STAR mieści się w ramach tej strategii i wzmacnia potencjał badawczy Airbusa w szybko rozwijającym się regionie Azji i Pacyfiku.

Region Azji i Pacyfiku jest kluczowym rynkiem Airbusa; tutejsze linie lotnicze odpowiadają za jedną trzecią światowych zamówień firmy. Obecnie niemal 100 linii lotniczych z tego regionu eksploatuje ponad 2400 samolotów Airbusa, a azjatyccy przewoźnicy złożyli zamówienia na ponad 1700 kolejnych maszyn. Reprezentuje to ponad jedną trzecią łącznego portfela zamówień firmy i odzwierciedla znaczenie regionu jako najszybciej rosnącego rynku w segmencie samolotów cywilnych.

airbus-a-star

Źródło / Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus