Linie lotnicze Nepal Airlines wybierają A320 w ramach modernizacji floty

Narodowy przewoźnik Nepalu – Nepal Airlines Corporation (NAC) podpisał porozumienie (MoU) dotyczące zakupu dwóch samolotów Airbus A320 wyposażonych w redukujące zużycie paliwa sharklety.Sharklety przyczyniają się do obniżenia zużycia paliwa o cztery procenty. Samoloty wyposażone w sharklety są podstawą modernizacji floty.

Przewoźnik wybrał A320 ze względu na ekonomiczną eksploatację, wyjątkowe parametry i możliwości eksploatacji na lotniskach położonych na dużych wysokościach oraz elastyczności operacyjnej, dzięki której samolot może być eksploatowany na rozmaitych trasach.
“Dla naszego kraju o wyizolowanym położeniu podróże lotnicze są oknem na świat oraz oknem świata na nas. Nepal oferuje podróżnikom, alpinistom oraz miłośnikom rekreacji szeroki wybór ofert kulturalnych, rekreacyjnych i podróżniczych. Dołączenie A320 do naszej floty pomoże nam w rozwoju turystyki i rozwoju sieci połączeń z wykorzystaniem najbardziej paliwooszczędenego modelu” , powiedział Maden Kharel, szef Nepal Airlines Corporation.

A320 jest wyposażony w system nawigacji RNP, który pozwala samolotom na precyzyjny lot z wykorzystaniem pokładcowego systemu nawigacji. Jest to niezwykle cenne na lotniskach położonych na dużych wysokościach wśród gór takich jak Katmandu.
Spółka Nepal Airlines Corporation powstała w 1958 r. Przewoźnik wykonuje rejsy do 4 krajów oraz ma sieć połączeń do 25 miejsc wewnątrz kraju.

Rodzina A320 obejmująca modele A318, A319, A320 i A321 jest unawana za modelową rodzinę samolotów w segmencie wąskokadłubowym. Dotychczas firma Airbus sprzedała ponad 9400 samolotów z tej rodziny do ponad 385 klientów i operatorów na całym świecie.

Źródło/Autor: Airbus

Zdjęcie: Airbus