Palletized Weapon System ( PaWS )

Palletized Weapon System to modułowy system uzbrojenia charakteryzujący się niewielkimi kosztami zakupu oraz pozwalający na dużą elastyczność.

PaWS to rozwiązanie Roll-ON/Roll-Off co oznacza, że wybrany przez nabywce pakiet może w łatwy sposób zostać zainstalowany na pokładzie maszyny transportowej. System ten to tak naprawdę zestaw czujników i uzbrojenia konfigurowany przez kupującego więc może się różnić u poszczególnych użytkowników, ale jego zasada działania pozostaje taka sama. Może być używany na większości średnich i ciężkich maszynach transportowych.

Do podstawowego wyposażenia systemu należą czujniki elektro-optyczne/podczerwone, działko 30mm, amunicja precyzyjna, środki komunikacji oraz sieciowy system zarządzania misją. Modułowa konstrukcja pozwala na wykonywanie różnego rodzaju misji.

Proponowane działko to produkt ATK GAU-23 Bushmaster 30mm. Instalacja działka i pozostałych modułów (łącza, systemy nagrywania, zasilanie, wyposażenie EW/ SIGINT, systemy kontroli, uzbrojenie) trwa około 4 godziny.

Źródło: ATK

Zdjęcie: ATK

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii