Skylark II

Skylark II oferuje możliwość działania w ukryciu i dostarczania wysokiej jakości obrazów wideo.

Materiały są dostarczane w czasie rzeczywistym, a maszyna może operować w dzień i w nocy. Możliwość skrytego operowania zawdzięczana jest elektrycznemu napędowi. Już na pułapie 500 stóp Skylark II jest niesłyszalny dla przeciwnika znajdującego się na ziemi.

Dzięki temu maszyna może poruszać się tuż pod nisko zalegającymi chmurami i być na ich tle niewidocznym. Obciążenia logistyczne są niewielkie, a silnik nie potrzebuje obsługi czy też tankowania dzięki zasilaniu energią elektryczną.

Skylark II może startować z wyznaczonego punktu i ląduje również w wyznaczonym punkcie bez specjalnego wyposażenia.

Mobilność zapewniana jest dzięki dwóm lekkim ciężarówkom i jednej przyczepie. Jak już wspominano nie potrzebna jest dodatkowa stała infrastruktura.

Dodatkową zaletą maszyny jest możliwość poruszania się w trybie fly-by-camera. Na pokładzie mogą zostać zainstalowane różnorakie czujniki: CCD/chłodozny FLIR/laser z możliwością automatycznego śledzenia.

Po wykonaniu misji i powrocie w wyznaczone miejsce lądowania aparat osiada na spadochronie, a dodatkowym zabezpieczeniem jest poduszka powietrzna.

Aparaty Skylark II zostały wytypowane przez IDF jako maszyny UAS szczebla brygady.

Podstawowe dane:
Masa startowa: 65kg
Masa ładunku użytecznego: 9kg
Długotrwałość lotu: 4h
Pułap operacyjny: 15000 stóp
Zasięg: 60km
Rozpiętość: 6,5m

Źródło: Elbit Systems

Zdjęcie: Elbit Systems

Znalazłeś błąd? Masz jakieś ciekawe materiały? Chcesz się podzielić zdjęciami? Napisz do nas! redakcja ( at ) infolotnicze.pl

 Więcej informacji na stronie głównej Milipedii