II edycja Lotniczych Regat Żeglarskich

Już po raz drugi, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury będzie gospodarzem Lotniczych Regat Żeglarskich – inicjatywy, która powstała z myślą o integracji uczestników polskiej branży lotniczej w duchu sportowej rywalizacji. W regatach udział biorą przedstawiciele m.in. polskich portów lotniczych oraz firm i instytucji związanych z lotnictwem na co dzień. Wydarzenie zostało objęte oficjalnym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Pana Marcina Kuchcińskiego oraz Prezydenta Olsztyna – Pana Roberta Szewczyka.


Śladem I edycji Lotniczych Regat Żeglarskich 2023, tegoroczna rywalizacja o Puchar Prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury odbędzie się na olsztyńskim jeziorze Ukiel. Oficjalne otwarcie oraz losowanie jachtów zaplanowane jest na 17 maja 2024 r. o godz. 19:45, a rywalizacja na wodzie rozpocznie się w sobotę, 18 maja od godz. 10:00. Liczba wyścigów uzależniona jest od dobrych warunków atmosferycznych – zwłaszcza wiatrowych, ale organizatorzy zakładają przeprowadzenie co najmniej pięciu wyścigów po trasie TL, czyli o kształcie trójkąta – start pod wiatr i meta z wiatrem.
Lotniska oraz inne instytucje biorące udział w Regatach mogły zgłosić dowolną liczbę załóg, w składzie od 3 do 5 osób. Dla kibiców dopingujących swoje drużyny przewidziana jest również strefa wypoczynku na przystani żeglarskiej.

 • Bardzo cieszy nas fakt, że nasza autorska inicjatywa organizacji wydarzenia integrującego
  polską branżę lotniczą spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem. Jest to doskonała okazja do
  spotkania, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów – wszystko to w akompaniamencie
  urzekającej natury Warmii i Mazur. Ubiegłoroczna edycja Lotniczych Regat Żeglarskich, dostarczyła
  uczestnikom wielu emocji i wrażeń – jestem przekonany, że w tym roku nasze koleżanki i nasi koledzy
  z branży wrócą z Olsztyna z równie ekscytującymi wspomnieniami – mówi Wik