Ryanair – drugi hangar WAMS we Wrocławiu

Ryanair, europejska i polska linia lotnicza nr 1, ogłosiła dziś (14 maja) otwarcie swojego drugiego hangaru we wrocławskim Aircraft Maintenance Service (WAMS), wzmacniając swoje zaangażowanie w przemysł lotniczy w regionie. Łączna kwota inwestycji wynosi 25 milionów euro. Nowy hangar, zajmujący imponującą powierzchnię 8300 m2 (odpowiednik ponad 6 basenów olimpijskich), został zaprojektowany zgodnie z nowoczesnymi standardami serwisowania i obsługi samolotów. Inwestycja zwiększy również łączną liczbę miejsc pracy w WAMS o 300, zwiększając całkowite zatrudnienie do 550 osób, w tym znacznej liczby wysoko wykwalifikowanych inżynierów i mechaników lotniczych.

Założona w 2017 r. firma WAMS jest odpowiedzialna za obsługę zimową i konserwację samolotów floty Ryanair. Wraz z otwarciem drugiego hangaru, serwis będzie teraz w stanie podwoić swoje możliwości w zakresie inspekcji samolotów – umożliwiając serwisowanie do 4 samolotów jednocześnie.

Nowy hangar we Wrocławiu zapewnia:

  • Drugi hangar w ramach Wrocław Aircraft Maintenance Service (WAMS)
  • Inwestycja za 25 milionów euro
  • 300 nowych miejsc pracy (łącznie 550)
  • Możliwość obsługi 4 samolotów jednocześnie
  • 8300m2 = ponad 6 basenów olimpijskich

Ryanair jest zaangażowany w przyszły rozwój i inwestycje we Wrocławiu. W rezultacie dodaje 2 nowe trasy do Dubrownika i Marsylii w swoim największym w historii rozkładzie lotów, który obecnie obejmuje 43 trasy. Aby wesprzeć ten rekordowy rozkład lotów, Ryanair podstawi 1 nowy samolot na lato w ramach siatki S’24 (dodatkowa inwestycja w wysokości 100 mln USD), zwiększając całkowitą flotę Ryanair we Wrocławiu do 5 – wspierając ponad 2000 miejsc pracy (w tym wysoko płatne miejsca pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów) w regionie.

Aby uczcić rekordowy rozkład lotów S24 i 2 nowe trasy do Dubrownika i Marsylii, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż miejsc w cenach od 79 zł w sprzedaży tylko na www.ryanair.com/pl.

Eddie Wilson, CEO Ryanair, powiedział:

Otwarcie naszego drugiego hangaru w WAMS jest dowodem na stałe zaangażowanie Ryanaira w regionie Wrocławia. Ta inwestycja o wartości 25 milionów euro nie tylko wzmacnia nasze możliwości serwisowe, ale także podkreśla naszą rolę we wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu miejsc pracy. Jesteśmy dumni z naszego wkładu w rozwój branży lotniczej we Wrocławiu. Druga część hangaru WAMS demonstruje naszą silną inwestycję w modernizację infrastruktury lotniczej w Polsce, aby pomieścić stale powiększającą się flotę Ryanair.

Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która odnotowuje znaczący wzrost w Polsce i Europie. Dziś ogłaszamy rekordowy rozkład lotów we Wrocławiu w sezonie S24, obejmujący 43 trasy, w tym 2 ekscytujące nowe połączenia na lato do Dubrownika i Marsylii. Wzrost ten jest wspierany przez zaangażowanie Ryanaira w Port Lotniczy Wrocław, dodając 1 nowy samolot bazowy na S’24. Zwiększa to całkowitą flotę Ryanaira we Wrocławiu do 5 – wspierając ponad 2000 miejsc pracy w regionie. Aby uczcić rekordowy rozkład S24 dla Wrocławia, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż miejsc w cenach od 79 zł w sprzedaży tylko na www.ryanair.com/pl.”