Kuehne+Nagel rozszerza ofertę czarterów lotniczych dla branży półprzewodników

Kuehne+Nagel wprowadziło trzy nowe połączenia czarterowe pomiędzy Ameryką, Europą i Azją. Od 23 października, należący do Kuehne+Nagel frachtowiec B747-8 „Inspire”, będzie obsługiwał dwa dodatkowe połączenia tygodniowo z Atlanty i Chicago do Amsterdamu, a stamtąd do Tajpej.

Połączenia te będą obsługiwać kluczowe branże, takie jak opieka zdrowotna, produkty łatwo psujące się i półprzewodniki. Tajwan, jako jeden z wiodących na świecie producentów mikroprocesorów, odpowiada za ok. 20% światowego przemysłu półprzewodników. Dzięki połączeniu Tajwanu z rejonem Beneluksu, Kuehne+Nagel może zaoferować w pełni kontrolowaną przepustowość dla swoich klientów z branży półprzewodników, przestrzegając jednocześnie najbardziej rygorystycznych standardów jakości. Na początku tego roku Kuehne+Nagel ogłosiło wdrożenie standardu jakości SemiconChain w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na bezpieczny i niezawodny transport półprzewodników.

Yngve Ruud, Członek Zarządu Kuehne+Nagel odpowiedzialny za logistykę lotniczą komentuje: „Rozwijanie i oferowanie rozwiązań logistycznych dla branży półprzewodników jest częścią naszej strategii Roadmap 2026. Wprowadzając te trzy nowe połączenia, możemy lepiej wspierać naszych klientów i ułatwiać przyszły wzrost w tym sektorze”.

Od teraz frachtowiec B747-8 łączy trzy regiony poprzez loty dookoła świata w ramach swojego regularnego rozkładu lotów.