PZL-101 Gawron we wspomnieniach agrolotników – redakcja Mariusz Niestrawski

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie postanowiło kontynuować rozpoczęta parę lat temu serię „Skrzydlate traktory” i po publikacji „Samolot CSS-13 we wspomnieniach agrolotników” miłośnicy utylitarnego wykorzystywania samolotów sięgnąć mogą po najnowszą pozycję zatytułowaną „PZL-101 Gawron we wspomnieniach agrolotników”. Za jej przygotowanie odpowiadał nasz kolega redakcyjny, czyli dr Mariusz Niestrawski, który zdążył już wyrobić sobie solidną markę w obszarze agrolotnictwa i propagowania jego historii.

Czytelnicy zainteresowani samolotami PZL-101 Gawron otrzymują niezwykle interesujący zbiór wspomnień ludzi, którzy, nie przymierzając, zjedli na tych maszynach zęby. Książka nie dość, że ciekawa pod względem treści i doboru ilustracji, to standardowo już dla Szreniawy, cechuje się dobrą oprawą wydawniczą, co dodatkowo podnosi już i tak pozytywny odbiór te pozycji.

Wszystkich zainteresowanych zgłębieniem meandrów zastosowania samolotów PZL-101 Gawron w agrolotnictwie odsyłamy do sklepu Muzeum w Szreniawie, a po zapoznaniu się z książką do odwiedzenia samego Muzeum, w którym oglądać można tenże samolot.

samolot PZL-101 we wspomnieniach agrolotników