Star Alliance otwiera swój nowy salonik na lotnisku Charlesa de Gaulle’a w Paryżu

Star Alliance, największy sojusz linii lotniczych na świecie, otworzył swój drugi salonik na lotnisku Charlesa de Gaulle’a w Paryżu. Począwszy od 13 października nowa przestrzeń będzie do dyspozycji pasażerów klasy pierwszej i klasy biznes oraz klientów posiadających status Star Alliance Gold na rejsach członkowskich przewoźników, odlatujących z gate’ów od numeru 10 do 38, w Terminalu 1. Salonik będzie również dostępny dla członków United Club i Air Canada Maple Leaf Club.
Nowy salonik posiada dogodną lokalizację w najnowszej części terminala, tuż za strefą kontroli imigracyjnej oraz bezpieczeństwa. Rozległa, a jednocześnie kameralna przestrzeń może pomieścić ponad 300 gości na powierzchni około 1300 metrów kwadratowych. Salonik został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Gensler, która w 2013 roku zaprojektowała także podobny obiekt na lotnisku w Los Angeles.
Dyrektor generalny Star Alliance, Theo Panagiotoulias, powiedział: „Star Alliance dąży do ciągłego doskonalenia jakości obsługi pasażerów linii lotniczych należących do sojuszu, a saloniki lotniskowe odgrywają w tym kluczową rolę. Z dumą prezentujemy nasz nowy salonik w Paryżu, który nie tylko zachwyca swoją formą, ale został również starannie zaprojektowany tak, aby zaspokoić potrzeby współczesnego, często podróżującego pasażera”.
Nowy salonik gwarantuje piękny widok na pas startowy. Co więcej, przestrzeń wypełniona jest naturalnym światłem, a za sprawą szklanej fasady biegnącej przez całą jego długość, pomieszczenie wydaje się jeszcze większe. Salonik łączy w sobie rosnące oczekiwania współczesnych podróżnych z atmosferą inspirowaną lokalnymi, francuskimi akcentami.
Przestrzeń saloniku wzbogacają dzieła francuskich i artystów. Salonik nawiązuje także do ponadczasowej paryskiej estetyki za sprawą sztukaterii ściennej i łuków – ozdobiony jest urzekającymi czarno-białymi fotografiami wieży Eiffla i starannie dobranymi dziełami sztuki autorstwa francuskich artystów, dzięki czemu stanowi wyjątkową ucztę dla oka.
Wrażenie potęgują jeszcze bardziej zachwycająco zaprojektowany Welcome Bar, oferujący szeroki wybór napojów, luksusowy Wine Bar sygnowany przez mistrza winiarstwa Gerarda Bertranda i serwujący wina z południa Francji oraz Tea Salon oferujący asortyment herbaty z całego świata. Dla osób podróżujących służbowo, które wolą cichszą przestrzeń, dostępne są prywatne kabiny i ustronne miejsca do pracy.
„Wraz z naszym nowym salonikiem w Paryżu liczba saloników Star Alliance na całym świecie wzrosła do siedmiu, a same pomieszczenia dostarczają pasażerom oczekującym na swój lot zupełnie nowych wrażeń” podsumowuje Christian Draeger, Wiceprezes ds. komfortu pasażerów Star Alliance. „Niezależnie od tego, czy chodzi o sam układ wnętrz, wystrój, czy ofertę dań i napojów, zadbaliśmy o to, by salonik zapewniał gościom opuszczającym olśniewający Paryż niezapomniane wrażenia pod każdym względem”.
W nowym paryskim saloniku Star Alliance każdy znajdzie coś dla siebie. Goście mogą zrelaksować się w świetnie oświetlonym ogrodzie zimowym lub na przestronnym dziedzińcu na świeżym powietrzu, a także odświeżyć się w bogato wyposażonych kabinach prysznicowych.
W Terminalu 1 działają obecnie dwa saloniki Star Alliance. Pierwszy odnowiono w 2019 roku i zlokalizowano przed kontrolą bezpieczeństwa na poziomie 10. Obsługuje on pasażerów przemieszczających się w obrębie strefy Schengen, odlatujących z gate’ów od numeru 50 do 78, a także pasażerów korzystających z różnych programów dostępu do saloników, odlatujących ze wszystkich gate’ów. Aktualnie z portu CDG korzysta dwudziestu przewoźników z sojuszu Star Alliance, oferujących 464 rejsy tygodniowo, do 34 miejsc docelowych w 22 krajach.