LATO 2023: NIEOCZYWISTE KIERUNKI NA UDANE WAKACJE

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i Europie, zachęca polskich urlopowiczów do spojrzenia poza popularne i lubiane kierunki turystyczne, aby odkryć nowe i niekonwencjonalne miejsca na wakacyjny wypoczynek. Jedną z takich destynacji są Wyspy Brytyjskie, które od lat pozostają jednymi z najpopularniejszych celów podróżniczych Polaków – zarówno o charakterze służbowym, jak i prywatnym.

Na dwa lotniska położone niedaleko Londynu – Luton i Stansted – można udać się liniami Ryanair z takich miast jak Bydgoszcz, Lublin, Szczecin czy Łódź. Wielka Brytania to kraj, który zachwyca zabytkami kultury i architektury, a podróż z polskich miast do Zjednoczonego Królestwa jest szybka i krótka. To doskonała okazja, aby obejrzeć zmianę warty w Pałacu Buckingham, zwiedzić Tower of London lub Opactwo Westminsterskie. Dla tych, którzy pragną atrakcji na wysokości, polecany jest London Eye – gigantyczny diabelski młyn o wysokości ponad 130 metrów oferujący wspaniałą panoramę miasta.

Dla turystów, którzy szukają równie fascynujących, ale mniej oczywistych kierunków, Ryanair oferuje loty do urokliwego Bristolu z Wrocławia, Bydgoszczy i Gdańska. Atrakcje miasta obejmują słynny most wiszący Clifton Suspension Bridge i zamek Blaise Castle, twierdzę z XVIII wieku nawiązującą do legendarnych czasów króla Artura. Co więcej, port lotniczy we Wrocławiu umożliwia również podróże do Bournemouth, a także Leeds czy Bradford. Pierwsze z wymienionych miast cieszy się ogromną popularnością w sezonie wakacyjnym ze względu na dostęp do jednego z największych kurortów w kraju. Wczasowicze wybierają Bournemouth nie tylko ze względu na piękne, długie plaże, ale przede wszystkim ze względu na możliwość uprawiania sportów wodnych. Z kolei w Leeds warto odwiedzić posiadłość Harewood House and Gardens, które jest idealnym połączeniem pięknych wnętrz oraz czarującej okolicy. Bradford to natomiast miasto słynące z muzeum nauki i mediów oraz dużej formacji skalnej Cow and Calf Rocks.

Ryanair realizuje również loty z Gdańska do Newcastle oraz Belfastu. To drugie miasto kryje w sobie niesamowite atrakcje, takie jak Titanic Belfast, muzeum poświęcone słynnemu Titanicowi, czy Albert Memorial Clock Tower – historyczna i chętnie odwiedzana przez turystów wieża zegarowa upamiętniająca zmarłego księcia Alberta, męża królowej Wiktorii.

Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, powiedziała:

„Latem wielu z nas marzy o ucieczce od korków i biurowego tłoku. Dlatego warto zastanowić się nad miejscem urlopu i dopasować je do swoich potrzeb. Mniej popularne kierunki i miejscowości często oferują swoim klientom konkurencyjne ceny. Aby umożliwić naszym klientom i gościom z Polski rezerwację letnich wyjazdów w najniższych cenach, zachęcamy do zapoznania się z letnią ofertą dostępną do października 2023 roku wyłącznie na www.ryanair.com/pl.”