Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej – 25 marca

W sobotę 25 marca 2023 r. o godz. 9:00 w Klubie WAT przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25a w Warszawie rozpocznie się Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej. Zapraszamy do udziału przedstawicieli mediów.

Podczas Dnia Otwartego uczelnia zaprezentuje ofertę edukacyjną studiów cywilnych i wojskowych realizowanych na ośmiu wydziałach akademickich: Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, , Cybernetyki, Elektroniki, Inżynierii Lądowej i Geodezji, Inżynierii Mechanicznej, Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa, Nowych Technologii i Chemii oraz w Instytucie Optoelektroniki. Akademia odpowiadając na zapotrzebowanie rynku pracy, oferuje ciekawe i perspektywiczne kierunki studiów, takie jak m.in.: budownictwo, elektronika i telekomunikacja, inżynieria kosmiczna i satelitarna, optoelektronika, inżynieria bezpieczeństwa, kryptologia i cyberbezpieczeństwo, logistyka, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn czy mechatronika. Opowiemy o zasadach rekrutacji, które są różne na studia cywile i wojskowe oraz o warunkach studiowania wojskowego. W tegorocznej rekrutacji na studia wojskowe w WAT na kandydatów na żołnierzy zawodowych czeka aż 1018 miejsc.

Harmonogram Dnia Otwartego

9.30 – Klub WAT, ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25A, Warszawa

 • otwarcie Dnia Otwartego
 • prezentacja oferty edukacyjnej
 • prezentacja zasad rekrutacji na studia w WAT na rok akademicki 2023/2024
 • prezentacja wydziałów akademickich WAT
 • spotkania ze studentami

  11.00 – Plac Apelowy WAT

  • pokaz sprzętu techniki wojskowej. Zostaną zaprezentowane, m.in. radar do penetracji gruntu GPR, radiostacja wojskowa, opaska „smartband” do badania podstawowych parametrów życiowych człowieka, czołg Leopard 2 PL, Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, samobieżna haubica KRAB, mobilne laboratorium mikrobiologiczne.
  • poczęstunek grochówką wojskową

  11.30 – prezentacja oferty wydziałów I tura. Przejścia z Placu Apelowego w grupach zorganizowanych.

  13.00 – prezentacja oferty wydziałów II tura. Przejścia z Placu Apelowego w grupach zorganizowanych.

  14.00 – zakończenie Dnia Otwartego

  Więcej informacji o Dniu Otwartym WAT znajduje się na stronie WAT.

  Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube.