VII WAKACJE DLA BOHATER

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” organizuje kolejny wyjazd dla kombatantów. Niemal 80 bohaterów walk o niepodległość Polski przez ponad tydzień będzie odpoczywało w Jadwisinie nad Jeziorem Zegrzyńskim w ramach „VII Wakacji dla Bohatera”.

 • Tradycyjnie staramy się zaprosić naszych podopiecznych na chociaż jeden turnus w roku. W obecnym roku będą to już drugie wakacje, które zorganizujemy. Kombatanci naprawdę tego potrzebują, a my chcemy odpowiedzieć na te potrzeby. Aby zrealizować dwa turnusy w jednym sezonie potrzeba dużo zaangażowania i środków – mówi Tomasz Sawicki, Prezes Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”.
  Przygotowania i zebranie środków na wyjazd kilkudziesięciu kombatantów trwają kilka miesięcy. W tym czasie wolontariusze planują szereg atrakcji dla podopiecznych, zbierają informacje o ich stanie zdrowia i prowadzą aukcje charytatywne, z których pozyskane środki przeznaczane są na wyjazd.
  Na wakacje wybiorą się reprezentanci różnych formacji, m.in.: Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Wolność i Niepodległość, powstańcy warszawscy, przedstawiciele podziemia niepodległościowego, opozycjoniści czasów PRL, żołnierze kresowi i wielu innych. Tradycyjnie na uczestników wyjazdu czeka mnóstwo atrakcji – zabiegi medyczne, prelekcje, wieczory tematyczne, koncerty, pokaz iluzjonisty oraz bankiet na cześć bohaterów. Nie zabraknie również spotkania z młodzieżą.
  „VII Wakacje dla Bohatera” będą jedną z niewielu okazji, aby w jednym miejscu spotkać tak wielu kombatantów z różnych środowisk. Tym razem turnus odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym Geovita Jadwisin, nad zalewem zegrzyńskim, niedaleko Warszawy.
 • Wciąż zbieramy fundusze, aby móc zapewnić naszym podopiecznym jak najwięcej atrakcji i jak najwyższy standard wypoczynku – wyjaśnia Tomasz Sawicki. Każdy kto chciałby wesprzeć organizację wydarzenia, może zrobić to poprzez:
 • przekazanie przedmiotów lub udział w aukcjach charytatywnych prowadzonych na fanpage „Bazarek Paczka dla Bohatera” na Facebooku;
 • wpłatę na portalu Zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/24tsus
 • wpłatę bezpośrednio na konto stowarzyszenia – 61 1140 2004 0000 3902 7866 0327

„VII Wakacje dla Bohatera” odbędą się pod patronatem honorowym: Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Instytutu Pamięci Narodowej, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

VII Wakacje dla Bohatera
10-19 września 2022, Jadwisin
Kontakt dla mediów:
Tomasz Sawicki, Prezes Stowarzyszenia – 508 182 185

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” od blisko 12 lat wspiera bohaterów walk o niepodległość Polski. W tym czasie przygotowaliśmy i wręczyliśmy kombatantom ponad 15 000 paczek z darami, zorganizowaliśmy osiem turnusów wakacyjnych, spędziliśmy tysiące godzin z naszymi podopiecznymi pomagając im w codziennych sprawach, pomogliśmy w dziesiątkach remontów mieszkań kombatantów, przeprowadziliśmy setki prelekcji dla młodzieży. Wszystko to dla Tych Wielkich, w myśl naszego motta:
Walczyli dla Nas. Zawalczmy dla Nich
Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością:
Facebook – https://www.facebook.com/paczkadlabohatera
Bazarek – https://www.facebook.com/bazarek.paczkadlabohatera
Zrzutka – https://zrzutka.pl/24tsus