MON: Air Show 2017

Zapraszamy na Air Show 2017 w dniach 26-27 sierpnia do Radomia.
Na stronie internetowej www.airshow.wp.mil.pl można znaleźć szczegółowy program Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017.

***
XV edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW odbędzie się 26-27 sierpnia 2017 roku na lotnisku 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego im. kpt. Żwirki i Wigury w Radomiu. Tegoroczne AIR SHOW 2017 w Polsce daje widzom możliwość, by w jednym miejscu zobaczyć historię i teraźniejszość polskich i światowych skrzydeł.

Organizowany na radomskim lotnisku AIR SHOW, odbywa się pod hasłem 85 lat „Challenge 1932” w rocznicę brawurowego zwycięstwa Polaków – kapitana Franciszka Żwirki i inżyniera Stanisława Wigury w 1932 roku w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych, należących do najbardziej wymagających zawodów tego typu na świecie. W pokazach udział wezmą ekipy z dziesięciu państw. Zobaczymy statki powietrzne z Łotwy, Czech, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, USA. Na radomskim niebie zaprezentują się zarówno wojskowe jak i cywilne statki powietrzne. Widzowie będą mogli obserwować statki powietrzne polskich Sił Zbrojnych: MiG-29, Su-22, F-16C, C-295, C-130, M-28, TS-11, PZL-130, SW-4, Mi-2, Mi-24, W-3, Mi-8/17, Mi-14, W-3 PL, W-3, BSR Orbiter, W-3 SAR, G-550, SH-2G.
Zamiarem organizatorów tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu jest przybliżenie widzom historii i współczesności lotnictwa poprzez zorganizowanie stref tematycznych, dedykowanych nie tylko dzieciom i młodzieży ale również dorosłym widzom. Organizatorzy zapewnią najmłodszym pokazy filmów i multimediów, a także możliwość uczestnictwa w licznych konkursach oraz loty symulatorami.

Nadrzędną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom i widzom pokazów. Po raz pierwszy, wstęp na AIR SHOW będzie bezpłatny, jednak każdy wchodzący na radomskie lotnisko, zostanie poddany kontroli oraz będzie zobowiązany do posiadania bezpłatnej karty wstępu. Na terenie pokazów, nie będzie można nabyć alkoholu, a każda próba jego wniesienia przez widzów, spowoduje interwencję służb porządkowych. Nad bezpieczeństwem widzów czuwać będzie blisko 1300 żołnierzy, funkcjonariuszy oraz personelu służb informacyjnych i porządkowych.

Źródło: MON
Graifka: MON