Inteligentne technologie dla podróżujących od Panasonic

Panasonic Business zaprezentuje podczas zbliżającego się Mobile World Congress swoją koncepcję „connected airport”. Wśród technologii dedykowanych portom lotniczym znajdzie się między innymi platforma LinkRay do transmisji danych za pomocą światła oraz rozwiązanie nawigacyjne HD Beacon.
Na stoisku o powierzchni 120 m2 Panasonic zaprezentuję ofertę zarówno dla sektora biznesowego,
jak i przemysłowego – pojawią się rozwiązania z obszaru komunikacji, bezpieczeństwa, logistyki i handlu.
Jedną z kluczowych technologii będzie LinkRay, platforma działająca w systemie 1-2-1 ze smartfonami użytkowników. Służy ona do przekazywania treści za pomocą światła emitowanego przez diody LED, np. za pośrednictwem monitorów Digital Signage. Do ich odczytania wystarczy wykorzystać smartfon ze specjalną aplikacją. W efekcie podróżujący, skanując otoczenie za pomocą urządzenia, mogą ściągać rozkład lotów, mapy i wszelkiego rodzaju informacje w swoim ojczystym języku.
Innym rozwiązaniem w obszarze Digital Signage są specjalne szyby cyfrowe, zaprojektowane przez Panasonic z myślą o sklepach. Na ich powierzchni można wyświetlać widowiskowe projekcje, by przyciągnąć klientów.
Ponadto na targach zaprezentowana zostanie technologia o nazwie HD Beacon służącą do nawigacji
w obrębie lotniska. Dzięki niej osoby z personelu bądź podróżujący o ograniczonej możliwości poruszania się mogą za pomocą swojego urządzenia mobilnego znaleźć na przykład najbliższy wózek elektryczny, który pomoże im dostać się we właściwe miejsce.
W obszarze wynajmu samochodów firma Ficosa, która jest od 2015 roku partnerem Panasonic, zaprezentuje najnowsze technologie dla „connected cars”. Mają one zapewnić lepszą komunikację między pojazdami
a infrastrukturą, wpływając na większe bezpieczeństwo podróżujących.
Aby ułatwić pracę departamentów logistyki, Panasonic przedstawi w Barcelonie oprogramowanie o nazwie Parcel Picking Director. Wykorzystuje ono technologię kodów kreskowych do wyświetlania kluczowych informacji na temat przesyłki na samej przesyłce. W ten sposób dane widoczne są dla pracownika nawet, gdy znajduje się on w pewnej odległości od paczki.
Kolejnym rozwiązaniem stworzonym z myślą o usprawnieniu logistyki na lotniskach jest Panasonic Media Track. Pozwala on śledzić i lepiej wykorzystywać mobilne zasoby, takie jak pojemniki czy wózki na bagaż. Zaprezentowano także oprogramowanie Intelligent Warehouse Software (IWS), które przy wykorzystaniu kamer CCTV może zlokalizować zagubiony bagaż w ciągu kilku minut.

– Jesteśmy pewni, że inteligentne technologie, które prezentujemy na MWC doskonale wpisują się
w oczekiwania branży transportowej – mówi Tony O’Brien, dyrektor zarządzający w Panasonic System Solutions in Europe. – Na podstawie przeprowadzonych badań wiemy, że wszelkie rozwiązania, które przyspieszają komunikację i wymianę informacji na lotnisku, zapewniając lepszą obsługę pasażerów, mają kluczowe znaczenie. Mobile World Congress to idealna okazja, aby zaprezentować innowacje Panasonic
w tym obszarze.

Źródło / Autor: Panasonic
Zdjęcie: Panasonic