Stany Zjednoczone i sojusznicy zainwestują 202 mln dolarów w system zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot

Firma Raytheon Company (NYSE: RTN) rozpoczęła prace nad ulepszeniami sprawdzonego w boju systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, które zwiększą możliwości systemu i jeszcze bardziej podniosą jego gotowość bojową.

Kontrakt został zawarty przez Dowództwo ds. Zamówień U.S. Army i sfinansowany przez 13 krajów, które używają Patriota do obrony. Departament Obrony poinformował o tym 1 lutego 2017 r.

„Członkowie partnerskiej wspólnoty Patriota dzielą się kosztami prac inżynierskich, które dla jednego kraju mogłyby okazać się wygórowane – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w dziale zintegrowanych systemów obronnych firmy Raytheon. – Patriot wyprzedza ewoluujące zagrożenia, ponieważ został zaprojektowany pod kątem ciągłych udoskonaleń”.

Raytheon będzie rozwijał oprogramowanie, przeprowadzi analizę systemów, testy i udzieli wsparcia logistycznego, a także będzie wspierał poszczególne kraje partnerskie w spełnianiu indywidualnych wymogów.

Źródło / Autor: Raytheon
Zdjęcie: Raytheon