GoAir potwierdza kontrakt na 72 samoloty A320neo

GoAir, spółka należąca do Wadia Group, po zawarciu memorandum o porozumieniu podpisanego podczas Międzynarodowych Targów Lotniczych w Farnborough, podpisała kontrakt na dostawę 72 samolotów A320neo. Porozumienie, osiągnięte 30 grudnia 2016 roku, podwaja wielkość zamówienia złożonego przez GoAir do 144 maszyn tego typu.

GoAir przyjął dostawę pierwszej maszyny A320neo w czerwcu 2016 roku i obecnie posiada w eksploatacji 23 samoloty. Dzięki wprowadzeniu samolotów NEO do eksploatacji, GoAir rozbuduje swoją sieć tras, zaoferuje pasażerom lepsze połączenia i będzie się dalej rozwijać jako ulubiona tania linia lotnicza w Indiach.

„A320 wyposażony został w najnowsze innowacje technologiczne i wyróżnia się niezrównanymi parametrami ekonomicznymi. Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym pasażerom najnowocześniejsze i najwygodniejsze kabiny. Nowe zamówienie wzmocni naszą sieć połączeń dzięki dodaniu nowych tras krajowych i międzynarodowych w najbliższych latach” – powiedział dyrektor zarządzający i prezes GoAir Wolfgang Prock-Schauer.

„Bardzo nas cieszy, że GoAir potwierdziło zaufanie pokładane w Airbusie. Maszyny A320neo oferują bezkonkurencyjny poziom kosztów operacyjnych, a pasażerowie GoAir będą mogli czerpać przyjemność z niezrównanego poziomu komfortu, który oferują tylko samoloty Airbusa” – powiedział dyrektor operacyjny Airbus Commercial Aircraft ds. klientów John Leahy. „Dzięki podwojeniu zamówienia do 144 samolotów, GoAir będzie mógł czerpać korzyści ze znacznie rozbudowanej sieci połączeń”.

GoAir było pierwszą linią lotniczą, która zdecydowała się na eksploatację A320neo w konfiguracji Spaceflex ze 186 miejscami bez konieczności ograniczenia przestrzeni między fotelami i obniżenia poziomu komfortu. Rodzina samolotów A320neo wyposażona została w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym silniki nowej generacji oraz końcówki skrzydeł typu Sharklet, które przynoszą razem 15 procent oszczędności w zużyciu paliwa już od pierwszego dnia eksploatacji oraz przyniosą do 20 procent oszczędności do 2020 roku wraz ze wprowadzeniem dalszych innowacji w kabinie.

Rodzina samolotów A320neo to najlepiej sprzedająca się na świecie linia samolotów wąskokadłubowych, posiadająca ponad 60 procent udziału w rynku. Dzięki najszerszej na rynku kabinie, wszystkie maszyny z rodziny A320neo oferują niezrównany poziom komfortu we wszystkich klasach z fotelami Airbusa o szerokości 18” jako standardem w klasie ekonomicznej. Do chwili obecnej zrealizowano dostawę samolotów A320neo do trzech klientów.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus