W 2017 roku Lufthansa Group zatrudni ponad 3000 nowych pracowników

W tym roku Deutsche Lufthansa AG ponownie zatrudni ponad 3000 nowych pracowników. Są to przede wszystkim członkowie personelu pokładowego, którzy w 2017 roku zasilą kilka linii należących do Lufthansa Group. Sama Lufthansa, która jest największą niemiecką linią, zatrudni ponad 1400 członków personelu pokładowego w portach przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium. Łącznie Lufthansa Group zatrudni ponad 2200 nowych pracowników.

W zeszłym roku, oprócz procesu formalnej rekrutacji, Lufthansa przeprowadziła również sześć castingów na członków personelu pokładowego, które odbywały się w Heidelbergu, Moguncji, Augsburgu, Regensburgu, Monachium oraz Berlinie. Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem potencjalnych kandydatów. Ponad 2000 osób wzięło udział
w rozmowach, a prawie 6000 wzięło udział w dniach otwartych rekrutacji we Frankfurcie. Prawie jedna na trzy aplikacje została pozytywnie rozpatrzona.

„Zawsze chciałam pracować w Lufthansie. Moim marzeniem było stać się członkiem personelu pokładowego. Na początku nie mogłam uwierzyć w to, że mi się udało” – mówi Sandra Albrecht, która latem zeszłego roku z sukcesem ukończyła casting w Moguncji na członka personelu pokładowego Lufthansy.

Inne działy również będą zatrudniać nowych pracowników. Lufthansa Technik planuje pozyskać 450 osób do różnych lokalizacji. Natomiast Austrian Airlines zatrudni ponad 300 osób, w tym członków personelu pokładowego, naziemnego oraz pilotów. Lufthansa, która łącznie zatrudnia około 37 tys. pracowników, jest największym pracodawcą we Frankfurcie i Hesji.

Dla grupy lotniczej szkolenie młodych ludzi jest bardzo istotne. 250 nowych kandydatów rozpocznie swoje praktyki lub kursy w Lufthansa Group w 2017 roku. Jest z czego wybierać: 9 kursów oraz 34 programy szkoleniowe, obejmujące produkcję narzędzi, asystę kontroli lotów, obsługę cateringową oraz spedycję i logistykę,

“Lufthansa pozostaje najbardziej atrakcyjnym pracodawcą w Niemczech, wybieranym przez wielu kandydatów. W zeszłym roku, ponad 100 tys. aplikacji zostało złożonych przez portal www.be-lufthansa.com. Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu. Cieszymy się, że ponownie zatrudnimy ponad 3000 nowych pracowników,” – mówi Carsten Spohr, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Deutsche Lufthansa AG.

Źródło / Autor; Lufthansa
Zdjęcie: Lufthansa