Trzy kraje podpisują kontrakt na globalne wsparcie A400M

Airbus Defence and Space podpisał z Wielką Brytanią, Francją i Hiszpanią długoterminową umowę na globalne wsparcie A400M, samolotu transportowego nowej generacji.

Nowa umowa, która wchodzi w życie z dniem 1 grudnia, w pierwszym etapie będzie realizowana przez dwa lata i następuje po poprzednio podpisanych kontraktach, które wspomagały Francję i Wielką Brytanię w pierwszych latach eksploatacji A400M. Określa też zasady wsparcia dla Hiszpanii, która odebrała swój pierwszy samolot 1 grudnia.

Pierwsza faza umowy otwiera drogę przed innymi krajami OCCAR, które chciałyby skorzystać z oferowanego pakietu oraz dodatkowych usług, które są obecnie rozwijane.

W ramach nowej umowy trzy kraje zyskają dostęp do puli części zamiennych, pomocy technicznej i inżynieryjnej, konserwacji oraz obsługi lotów.

Klienci odniosą liczne korzyści ze współdzielenia zasobów i aktywów w ramach scentralizowanego programu, w tym znaczną oszczędność kosztów, większą efektywność usług oraz większą elastyczność, która pozwoli spełnić ich specyficzne wymagania operacyjne.

Kontrakt został przyznany przez brytyjską agencję Defence Equipment & Support Agency (DE&S), francuską Direction générale de l’armement (DGA) oraz hiszpańską Direccion General de Armamento y Material (DGAM) za pośrednictwem międzynarodowej organizacji zarządzania programami OCCAR.

Źródło / Autor: Airbus Defence and Space
Zdjęcie: Airbus Defence and Space