LOT + Koszyce = 400.000 pasażerów

Międzynarodowe lotnisko w Koszycach 29 listopada przed północą przywitało czterysta tysięczniego pasażera, który przyleciał na Słowację samolotem LOT-u! Z tej okazji przedstawiciele lotniska wręczyli wyłonionej osobie voucher na przelot na tej trasie, a wszyscy pasażerowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Tak dobry wynik to również zasługa otwartego w tym roku połączenia LOT-u z Warszawy do Koszyc. Realizowane od marca, 6 razy w tygodniu rejsy narodowego przewoźnika znacząco zwiększyły oferowanie dla pasażerów w tym regionie.

Ponad 400 000 obsłużonych pasażerów to niekwestionowane osiągnięcie lotniska w Koszycach, a bycie częścią tego sukcesu ma dla LOT-u ogromne znaczenie. W realizowanej strategii rozwoju, zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom pasażerów, ponieważ to właśnie dla nich otwieramy nowe kierunki. Tak dobry wynik jest dowodem, że wprowadzenie połączeń z Warszawy na Słowację było bardzo dobrą decyzją. Od momentu uruchomienia trasy w marcu pasażerowie z Koszyc polecieli z nami do większości miast oferowanych w siatce LOT-u, co pokazuje, że LOT ma wielki potencjał, aby stać się główną linią dla tysięcy pasażerów w tym regionie” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej i Rzecznik LOT.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskania takiego wyniku wcześniej niż w roku ubiegłym. Chciałbym podziękować za współpracę wszystkim naszym partnerom, jednak dzisiaj szczególnie wielkie podziękowania kierujemy do PLL LOT jako linii, która na pokładzie swojego samolotu ugościła specjalnego pasażera. Tak intensywny rowój siatki połączeń naszego Polskiego partnera decydująco przyczynia się do dostępności połączeń dla pasażerów z naszego regionu, dlatego mamy nadzieję na dalszą owocną wpółpracę z Polskim przewoźnikiem” – powiedział Michael Tmej, Prezes lotniska w Koszycach.

Koszyce są jedną z 23 destynacji otwartych przez LOT w tym roku, a połączenie na Słowację jest efektem intensywnego rozwoju przewoźnika. Rok 2016 nie dobiegł jeszcze końca, a polski przewoźnik już pobił rekord swojej 87-letniej historii odnotowując aż 5 milionów pasażerów, którzy wybrali podróż na pokładach samolotów LOT od początku tego roku.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT