Kabina według Airbus Corporate Jets

Airbus Corporate Jets połączył swoją wiedzę o preferencjach klientów z nowym podejściem do aranżowania kabiny pasażerskiej, opracowując nową koncepcję kabiny dla samolotów z rodziny ACJ320neo.

Projekt o nazwie Melody charakteryzuje się opływowymi liniami inspirowanymi naturą, na przykład górzystym horyzontem, szeroko rozlanymi rzekami, pustynnymi diunami. Linie te są widoczne zarówno w głównym korytarzu prowadzącym przez kabinę, jak i na zakrzywionych ścianach w poszczególnych strefach.

Nowa koncepcja skupia się również na stworzeniu bardziej atrakcyjnego otoczenia, które jest cichsze, a zarazem lepiej dostosowane do odtwarzania obrazu i dźwięku w warunkach „kina domowego”.

Choć każdy projektant kabiny ma własny styl, istnieją pewne ogólne zasady, których musi przestrzegać. Przede wszystkim musi wiedzieć, jak będzie używany odrzutowiec korporacyjny, a także rozumieć styl życia, gusta i preferencje klientów.

Szef działu kreatywno-koncepcyjnego Airbus Corporate Jets, Sylvain Mariat, z biegiem lat odbył z klientami wiele dyskusji – w hotelach, domach i biurach – aby poznać cenione przez nich wartości, takie jak relaks płynący z obcowania z naturą oraz ciche i komfortowe otoczenie.

Mariat połączył te wartości z przyszłościowym podejściem, aby stworzyć kabinę Melody dla nowych samolotów, takich jak ACJ320neo, którego dostawy rozpoczną się pod koniec 2018 roku.

Projekt korzysta też z nowych technologii, takich jak lekkie włókno węglowe w stołach i szafach oraz uproszczenie okablowania poprzez szersze wykorzystanie łączności Wi-Fi, dzięki czemu kabina jest lżejsza, co zwiększa zasięg samolotu.

Airbus dostarczył już ACJ319 z tymi technologiami, który – po dodaniu końcówek skrzydeł typu

Sharklet – regularnie lata z Azji na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Ponad 180 odrzutowców korporacyjnych firmy Airbus jest używanych przez firmy, rządy i klientów indywidualnych na wszystkich kontynentach, łącznie z Antarktydą.

Źródło / Autor: Airbus Corporate Jets
Zdjęcie: Airbus Corporate Jets