Z Wizz Air do Dubaju? Tak! Z Katowic.

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, otworzyła nową trasę z katowickiej bazy. Loty z Katowic na lotnisko Dubai World Central w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą odbywać się 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty.
Dubaj, stolica emiratu Dubaj, jest pięknie położonym miastem na południowo-wschodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej. Dubaj jest znakomitym wyborem dla osób szukających doskonałego miejsca na wypoczynek. Najbardziej znanym symbolem miasta jest najwyższy budynek na świecie, Burdż Chalifa. Ponadto miasto oferuje szeroki wybór atrakcji takich jak centra handlowe i sztuczne stoki narciarskie. Dubaj to idealny kierunek podróży przez cały rok.
Wizz Air to pierwsza linia lotnicza, która w 2013 roku rozpoczęła loty na lotnisko Dubai World Central, zaprojektowane z założeniem, aby stać się głównym centrum lotniczym w regionie. Prognozuje się, że będzie to najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie w następnej dekadzie.
Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Katowic. Aktualnie baza wyposażona jest w 5 samolotów i zatrudnia około 200 członków załogi, którzy dbają o najwyższy poziom usług na pokładach WIZZ. W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic wspierając jednocześnie ponad 1000 etatów w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością.
Wraz z nową destynacją, Wizz Air oferuje aktualnie w sumie 147 tras z 8 polskich lotnisk do 66 destynacji. Bilety na nowe połączenie dostępne są w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 259 złotych*.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział:

“Z ogromną radością otwieramy kolejną atrakcyjną trasę z naszej wciąż rozwijającej się polskiej siatki połączeń. Od teraz WIZZ łączy Katowice z Dubajem. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta spotka się z zainteresowaniem naszych pasażerów, którzy chętnie skorzystają z okazji niskokosztowej podróży do ciepłego przez cały rok Dubaju. Bilety na nasze nowe połączenie z Katowic do Dubaju dostępne są już w sprzedaży na wizzair.com. Ceny zaczynają się od 259 złotych*. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”


Otwarcie nowego połączenia skomentował również Isaam Kazim, szef Dubai Tourism:

„Cieszymy się z otwarcia drugiego regularnego połączenia z Polski do Dubaju. Wizz Air będzie latał do stolicy emiratu z Katowic, które są stolicą regionu śląskiego, gdzie mieszka prawie 5 milionów Polaków. Nowe połączenie będzie miało silny wpływ na zainteresowanie Dubajem jako atrakcyjnym miejscem, które oferuje także niedrogie pobyty. Już dziś możemy zaprosić turystów z Polski, by poznali nasze nowe atrakcje, jak choćby otwierany na początku grudnia największy park tematyczny na świecie – Dubai Parks & Resorts.”

Źródło / Autor: Wizz Air
Zdjęcie: Wizz Air