Wizz Air: Kolejny samolot w Warszawie

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła (25.10) dodanie siódmego samolotu do bazy w Warszawie. Od czerwca 2017 roku linia rozpocznie operacje na kolejnych siedmiu trasach – połączy Warszawę z czterema europejskimi stolicami: Bratysławą, Bukaresztem, Kijowem i Wilnem, a także z trzema popularnymi turystycznymi destynacjami, takimi jak Lyon i Nicea we Francji oraz Lamezia Terme we Włoszech.

Warszawa to jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Od tego czasu ponad 13 milionów pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach w warszawskiej siatce połączeń. W 2015 roku, Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Warszawy wspierając ponad 1000** lokalnych miejsc pracy. W maju 2016 roku do floty Wizz Air w bazie na lotnisku Chopina został dodany szósty samolot i kolejne nowe destynacje ze stolicy Polski. Razem z ogłoszonymi dzisiaj nowymi połączeniami Wizz Air oferuje aktualnie z Warszawy 48 tras do 25 krajów.

Nowy samolot WIZZ w Warszawie to inwestycja 98 mln $ i stworzenie kolejnych 36 miejsc pracy bezpośrednio dla przewoźnika. Nowi pracownicy Wizz Air dołączą do 220-osobowej załogi w Warszawie. 2,6 mln miejsc w sprzedaży w 2017 roku to 22% wzrost w porównaniu do mijającego roku.

Wraz z nowym samolotem, warszawska flota Wizz Air będzie składać się z czterech samolotów typu Airbus A320ceo i trzech typu Airbus A321ceo. Z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo jest najbardziej wydajnym pasażerskim samolotem wąskokadłubowym. Dzięki temu WIZZ oferuje więcej miejsc na pokładzie i powiększa liczbę destynacji w swojej siatce niskokosztowych połączeń, jednocześnie utrzymując najniższy poziom emisji CO2 i hałasu w swojej klasie.

Linia Wizz Air w 2016 roku istotnie rozwinęła swoją działalność w Polsce dodając ósme lotnisko, Olsztyn-Mazury, uruchamiając 38 nowych tras i 16 atrakcyjnych destynacji do swojej siatki niskokosztowych połączeń. Po dodaniu kolejnego samolotu do warszawskiej floty, w czerwcu 2017 roku Wizz Air będzie dysponować 22 samolotami w bazach w Polsce oferując w sumie 147 tras do 66 destynacji z ośmiu polskich lotnisk.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z WARSZAWY

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od****

Bratysława

poniedziałek, środa, piątek, niedziela

30 czerwca 2017

89PLN

Bukareszt

poniedziałek, środa, piątek, niedziela

30 czerwca 2017

129PLN

Kijów*

wtorek, czwartek, sobota

1 lipca 2017

129PLN

Lamezia Terme

środa, niedziela

2 lipca 2017

169PLN

Lyon

poniedziałek, piątek

30 czerwca 2017

129PLN

Nicea

wtorek, czwartek, sobota

1 lipca 2017

219PLN

Wilno

poniedziałek, środa, piątek, niedziela

18 września 2017

89PLN

 

Podczas konferencji prasowej w Warszawie, József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział:

“Warszawa była jednym z pierwszych miast w siatce WIZZ w 2004 roku. Na przestrzeni minionych 12 lat zdobyliśmy zaufanie naszych polskich klientów. W tym roku dodaliśmy szósty samolot do naszej bazy na lotnisku Chopina i uruchomiliśmy wiele nowych atrakcyjnych połączeń. Przewiezienie 13 milionów pasażerów uczciliśmy wprowadzając dwa samoloty typu Airbus A321 na nasze najbardziej popularne trasy. Dzisiaj mamy kolejne dobre informacje dla naszych pasażerów z Warszawy. Dodajemy siódmy samolot do naszej warszawskiej floty, co spowoduje stworzenie kolejnych miejsc pracy. Rozbudowujemy siatkę połączeń Wizz Air z Warszawy o cztery nowe kraje. To dowód na to, że stale rozwijamy naszą ofertę niskokosztowych podróży. Z wielkim zaangażowaniem działamy w Polsce i będziemy kontynuować rozwój siatki połączeń WIZZ o nowe atrakcyjne kierunki, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych klientów.”

Źródło / Autor: Wizz Air

Zdjęcie: Wizz Air