Ryanair: 2,5 miliona pasażerów w Bydgoszczy

Ryanair, linia lotnicza numer 1 w Polsce, dziś (25 października) ogłosiła, iż od 2005 roku przewiozła 2,5 miliona pasażerów z/do Bydgoszczy. Pasażerowie z Kujaw i Pomorza dokonali już wyboru i latają z linią lotniczą Ryanair z powodu niskich cen, wiodącemu w branży poziomowi obsługi klienta i najwyższej punktualności. Obecnie mogą zarezerwować loty na naszej ulepszonej stronie internetowej oraz używając naszej nowej aplikacji mobilnej. Wprowadzenie coraz większej liczby udogodnień jak mobilne karty pokładowe, dwa bagaże podręczne gratis, możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych podczas całego lotu oraz oferty Family Extra i Business Plus udowadnia, że Ryanair to dużo więcej niż tylko niskie ceny.

2,5-milionową pasażerką linii lotniczej Ryanair w Bydgoszczy była pani Hanna Szafrańska, która podróżowała wraz z mężem do Birmingham. Pani Hanna otrzymała dwa bilety na podróż w dwie strony od linii lotniczej Ryanair oraz pamiątkowy upominek od Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Dodatkowo wszyscy pasażerowie rejsu poczęstowani zostali pysznym tortem.

Ryanair w Polsce przewozi rekordową liczbę pasażerów i zajmuje pozycję lidera na rynku obsługując 10 milionów pasażerów rocznie, operaując z 13 lotnisk w Polsce na ponad 150 trasach.

W Bydgoszczy Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała:

“Ryanair od 2005 roku przewiózł 2,5 miliona pasażerów z/do Bydgoszczy. W sezonie zimowym oferujemy połączenia do Londynu, Dublina oraz Birmingham, a w sezonie letnim także do Glasgow i Düsseldorfu Weeze. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na zwiększenie częstotliwości z 5 do 6 lotów tygodniowo do Londynu Stansted. Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzonym udoskonaleniom liczba pasażerów wybierających naszą linię będzie jeszcze szybciej wzrastać.

Aby dodatkowo uczcić dzisiejszą okazję ogłaszamy wyprzedaż biletów w cenach rozpoczynających się już od 74zł na podróż z Bydgoszczy do Londynu Stansted, 89 zł na podróż do Birmingham oraz od 99 zł na podróż do Dublina. Rezerwacji biletów w obniżonych cenach można dokonać do piątku (28 października) do północy na stronie www.ryanair.com.

Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego w Bydgoszczy powiedział:

„2.500.000 pasażerów linii Ryanair to dowód na dobrą współpracę Portu z przewoźnikiem i potencjał regionu. Pasażerowie wybierają połączenia Ryanair doceniając dogodną lokalizację naszego lotniska i szybki dojazd oraz politykę cenową przewoźnika. Chcąc być lotniskiem pierwszego wyboru dla pasażerów z naszego regionu, cały czas staramy się oferować wyższy poziom obsługi i wachlarz usług dostępnych w terminalu. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – „W tym miesiącu oddaliśmy dla pasażerów ponad 1000m2 nowej powierzchni, na której zlokalizowane są nowe sklepy, kawiarnia z widokiem na płytę lotniska, czy „lotniczy” kącik dla dzieci. Odprawienie 2,5 mln pasażera zbiega się w czasie z jubileuszem 100 lecia naszego Portu. Mam nadzieję, że liczba pasażerów Ryanair będzie dalej wzrastać poprzez dodanie nowych, ciekawych destynacji.” – dodaje Moraczewski.

Źródło / Autor: Ryanair

Zdjęcie: Ryanair