Pierwszy milion na koncie – coraz więcej pasażerów wybiera PLL LOT

LOT_787_4

W ciągu pierwszych trzech miesięcy LOT przewiózł o ponad 19% więcej pasażerów niż w tym samym okresie rok wcześniej. Od stycznia w sumie podróż z LOT wybrało ponad milion osób. Ten rekordowy wynik polski przewoźnik zawdzięcza blisko 20 nowym połączeniom, które z sukcesem wystartowały w tym roku.

W styczniu, lutym i marcu LOT-em podróżowało już ponad milion pasażerów – to rekordowy wynik biorąc pod uwagę, że początek roku to w branży lotniczej niski sezon. W sumie w tym okresie LOT przewiózł o ponad 19% pasażerów więcej niż w adekwatnym okresie ubiegłego roku. Liczba pasażerów na połączeniach międzynarodowych wzrosła o ponad 22%, ale to nie wszystko. LOT odnotowuje wzrost liczby pasażerów również na rejsach krajowych – w pierwszy kwartale było ich o blisko 11% więcej.

„Otworzenie tak wielu połączeń w tak krótkim czasie już przynosi pierwsze pozytywne efekty. Dzięki nim nasza oferta jest kompleksowa i odpowiada na potrzeby stale rosnącej rzeszy pasażerów. Ale sama liczba połączeń to nie wszystko. Budujemy w Warszawie najwygodniejszy port przesiadkowy w Europie, dbamy o to, by nasze połączenia były ze sobą wygodnie skomunikowane i gwarantowały maksymalnie krótki czas przesiadki. Za to przede wszystkim pasażerowie doceniają LOT” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Od stycznia LOT uruchomił nowe dalekodystansowe połączenie do Tokio oraz kilkanaście nowych połączeń do miast europejskich, takich jak Charków, Barcelona, Zagrzeb, Luksemburg, Lublana, Ateny, Koszyce, Wenecja czy Kluż-Napoka, Połąga.

„W wielu z tych miast, na przykład w Charkowie czy Połądze, LOT jest pierwszym przewoźnikiem, który oferuje dostęp do tak rozbudowanej siatki połączeń oraz tak szeroki wachlarz produktów i usług. We wszystkich miastach, do których latamy, jesteśmy najlepszą alternatywą dla męczących podróży przez duże i zatłoczone lotniska Europy Zachodniej. LOT to gwarancja wygodnej i bezstresowej podróży” – dodaje Kubicki.

Polski przewoźnik jako jedyna linia lotnicza w Europie na wszystkich rejsach międzynarodowych oferuje aż trzy klasy podróży – LOT Economy Class, Lot Premium Economy Class oraz LOT Business Class. Polski przewoźnik ma jedną z najmłodszych flot w Europie, której trzon stanowią nowoczesne i wygodne ze względu na brak środkowego fotela Bombardiery Q400 i rodzina samolotów Embraer. Wszystkie rejsy dalekiego zasięgu, tj. do Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Pekinu i Tokio wykonywane są najnowocześniejszymi samolotami świata – Boeingami 787 Dreamliner.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT