LOT: Nowe połączenie do Lublany i Luksemburga

LOT_Embraer175_fot_Jacek_Bonczek

Od 1 marca LOT będzie wykonywał 5 rejsów tygodniowo do Lublany i aż 6 do Luksemburga. Dzięki krótkim i wygodnym przesiadkom na warszawskim Lotnisku Chopina, jest to oferta nie tylko dla pasażerów z Warszawy, ale także dla rozpoczynających swoją podróż w wielu innych miastach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Lublana i Luksemburg to kolejne miasta, które pojawiły się na mapie połączeń LOT-u w tym roku. Przewoźnik zakłada, że oba kierunki będą cieszyły się popularnością zarówno wśród pasażerów podróżujących w celach turystycznych jak i biznesowych.

„Do tej pory ani Lublana, ani tym bardziej Luksemburg nie miały dobrego połączenia z Polską i Środkowo-Wschodnią częścią Europy. Postanowiliśmy to zmienić. Od dziś LOT oferuje najkrótszą i najwygodniejszą podróż do tych miejscowości dla tysięcy pasażerów, którzy do tej pory zmuszeni byli do podróżowania przez wielkie i zatłoczone huby w Zachodniej Europie” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji LOT. „Słowenia to kraj, którego gospodarka rozwija się w dużym tempie, a przepiękna architektura Lublany oraz malownicze położenie u podnóża Alp czyni miasto wyjątkowym miejscem na wakacje czy krótki weekendowy wypoczynek. Z kolei Luksemburg jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Europie. LOT jest od dziś jedynym przewoźnikiem w Europie, który łączy je z Polską i zapewnia tak wygodne połączenie z wieloma innymi miastami w regionie, takimi jak Kopenhaga, Sztokholm, Wilno, Ryga, Bukareszt, Sofia, Istambuł czy Budapeszt”.

Rejsy z Warszawy do Luksemburga wykonywane będą aż sześć razy w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku pasażerowie podróżujący rejsem porannym z Warszawy wylecą 07:30 i znajdą się na lotnisku w Luksemburgu już o 9:30. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Luksemburga o 10:10 a przylot do Warszawy zaplanowany jest na 12:05. W piątki i niedziele, rozkład popołudniowy przewiduje wylot z Warszawy o 14:30 i przylot do Luksemburga o 16:30. Rejsem powrotnym z Luksemburga pasażerowie wyruszą o 17:25 by znaleźć się Warszawy o godzinie 19:00.

Połączenia LOT-u pomiędzy Warszawą a Lublaną wykonywane będą pięć razy w tygodniu. W poniedziałki środy i soboty samolot z Warszawy wystartuje o 11:10 i przybędzie do Lublany o godzinie 13:00. Rejs powrotny z Lublany zabierze pasażerów o godzinie 13:35 by ponownie wylądować w Warszawie o 15:35. Tak wygodne połączenie pozwoli na tranzyt od 1 godziny i 15 minut na rejsy do Chicago, Toronto lub Nowego Jorku. We wtorki i piątki, wylot z Warszawy planowany jest na 14:35 i pozwoli znaleźć się w Lublanie o 16:25. Rejs powrotny z Lublany 17:05 i wyląduje w Warszawie o 19:05. W raz z początkiem sezonu letniego, częstotliwość połączeń na trasie Warszawa – Lublana zostanie zwiększona o dodatkowe, szóste połączenie na tej trasie.

Nowe połączenia do Luksemburga i Lublany to dogodna oferta nie tylko dla podróżujących z Warszawy ale również z innych miast w Polsce, w tym Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Wrocławia i Katowic. Jednocześnie pasażerowie podróżujący przez Warszawę, po trwającej średnio 45 minut przesiadce będą mogli kontynuować podróż w wybranych kierunkach europejskich takich jak Sztokholm, Kopenhaga, Połąga, Wilno, Sofia, Ryga, Bukareszt i Budapeszt. Przykładowo całkowity czas podróży z Lublany do Kopenhagi przez warszawski hub to zaledwie 4 godziny, a doskonale przemyślana siatka połączeń rejsów transatlantyckich, pozwoli pasażerom z Lublany po niespełna półtoragodzinnej przesiadce przez warszawski hub, kontynuować podróż do Nowego Jorku, Toronto czy Chicago.

Połączenia do Luksemburga realizowane będą nowoczesnymi samolotami Embraer 170 i 175, natomiast do Lublany regularne połączenia wykona Bombardier. Oba samoloty pasażerowie doceniają za nowoczesną i przestronną kabinę oraz brak środkowego miejsca. LOT to jedyny przewoźnik w Europie, który w przypadku lotów krótkodystansowych oferuje aż 3 klasy podróży, z których każda spełnia indywidualne wymagania i oczekiwania pasażerów. Obecnie, oprócz LOT Business Class, przewoźnik oferuje również klasę LOT Premium Economy Class, która łączy w sobie obsługę klasy business i przystępną cenę. Z kolei dla pasażerów Economy Class LOT stworzył specjalną taryfę LOT Economy Simple, która umożliwia im podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym za cenę niższą o 30%. Ponadto w każdej z klas oferujemy unikatową gamę produktów dostępnych na pokładzie. Wszyscy pasażerowie LOT-u mogą wybierać spośród usług „a la carte”, takich jak „My Favourite Meal”, „Mój Dodatkowy Bagaż” czy zakupy Duty Free lub AirKiosk na pokładzie.

Tylko do końca marca LOT będzie operował w aż 18 nowych kierunkach, między innymi do Aten, Charkowa, Kluż Napoki, Nicei, Połągi oraz Koszyc. Z początkiem maja pasażerowie będą mogli wybrać się po raz pierwszy z LOT-em do starożytnych miast chorwackich Splitu i Zadaru.

Bilety na połączenie są już w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center (22 5777755), biurach LOT Travel i u agentów.

Źródło / Autor: PLL LOT
Zdjęcie: PLL LOT