Lotnisko Wrocław: Dwa nowe rękawy lotnicze

lotnisko-wroclaw

Rękawy lotnicze umożliwiają pasażerom opuszczanie lub wchodzenie na pokład samolotu bezpośrednio z poziomu terminalu, bez konieczności przechodzenia przez płytę lotniska. Dwa nowe rękawy zostały zamontowane do pomostów przy gate’ach nr 3 i 5 terminalu wrocławskiego lotniska – obok wcześniejszych – nr 2 i 4.

– Stale podnosimy jakość obsługi, m.in. w dalszym ciągu inwestując w nowoczesną infrastrukturę. Rękawy lotnicze to rozwiązanie zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Pierwsze dwa rękawy lotnicze uruchomiliśmy już trzy lata temu w maju, tuż przed Euro 2012. Wrocławskie lotnisko było pierwszym regionalnym portem w Polsce, w którym pojawiło się takie rozwiązanie – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Do tej pory do rękawów dokował średnio co trzeci samolot na wrocławskim lotnisku. Dzięki nowej inwestycji zwiększą się możliwości operacyjne portu, co ma znaczenie zwłaszcza w okresach natężenia ruchu. We Wrocławiu z rękawów korzystają PLL LOT i Lufthansa, a także – co nietypowe – tanie linie Wizz Air. To wygodne rozwiązanie wybierają również operatorzy czarterowi, w tym m.in. Enter Air, Travel Service, Small Planet.

Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław