Lotnisko Chopina zaprasza na VI Fly Film Festiwal

Plakat fly film festiwal 01

W czwartek w Warszawie rozpoczął się VI Międzynarodowy Festiwal Filmów Lotniczych Fly Film Festival – jedyny w Europie przegląd filmów o tematyce lotniczej. Lotnisko Chopina jest partnerem tego wydarzenia.

– Celem Festiwalu jest wspieranie zainteresowania tematyką lotniczą zarówno wśród firm branżowych, jak i szerokiej publiczności – mówi Adam Kruk, twórca i dyrektor imprezy. – Przedstawienie na dużym ekranie wybranych materiałów filmowych z całego świata daje widzom niepowtarzalną możliwość obejrzenia spektakularnych zdjęć z lotu ptaka i zapoznania się z historią lotnictwa z wielu różnych perspektyw.

Widzowie festiwalu będą mogli obejrzeć m.in. specjalny pokaz filmu dokumentalnego „Lotnisko Kabul” z udziałem reżysera Henryka Jantosa, a także zrekonstruowany film fabularny z 1938 r. „Dziewczyna Szuka Miłości” w reżyserii Romualda Gantkowskiego. W sobotę o godz. 12 zaplanowany jest pokaz filmów amatorskich nakręconych przez pilotów i miłośników awiacji.

Na zakończenie Festiwalu jury wręczy nagrody w czterech kategoriach: Najlepszy film fabularny, Najlepszy film dokumentalny i reportaż, Najlepszy film amatorski, Nagroda za najlepsze zdjęcia lotnicze. Przewidziana jest również Nagrodę publiczności. Przewodniczącym Jury jest aktor i pilot Karol Strasburger.

Festiwal potrwa trzy dni i zakończy się w sobotę 4 października. Wstęp na wszystkie festiwalowe pokazy jest bezpłatny.

Źródło / Autor: Lotnisko Chopina

Grafika: Lotnisko Chopina