Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyróżniona na EGNOS Service Provision Workshop 2015 w Kopenhadze

egnos_02.10.15_d

Podczas warsztatów EGNOS Service Provision Workshop 2015, które w tym roku odbywały się w dniach 29-30 września w Kopenhadze, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej została uhonorowana wyróżnieniem za wdrożenie w 2014 roku pierwszej w Polsce procedury APV-I (LPV) opartej o system satelitarny EGNOS.

W warsztatach udział wzięło ok. 180 przedstawicieli firm z branży lotniczej specjalizujących się w technologii GNSS. Obok wielu reprezentantów ANSP i NSA z Europy, Afryki, Azji i USA w EGNOS Service Provision Workshop 2015 uczestniczyli przedstawiciele m.in.: GSA, EUROCONTROL, EASA, ESSP, Komisji Europejskiej, FAA, DFS, NATS.

W imieniu PAŻP wyróżnienie odebrał przewodniczący delegacji, Kierownik Działu Systemów GNSS – Tomasz Woźniak.
Wdrożenie procedury APV-I (LPV) było poprzedzone zrealizowaniem w latach 2009-2014 projektów HEDGE, EGNOS Introduction in European Eastern Region i SHERPA. Wyróżnienie to jest uznaniem dla wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt, a w szczególności dla pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z Biura Służb Technicznych oraz Biura Zarządzania Przestrzenią Powietrzną i Przygotowania Operacyjnego.

Źródło / Autor: PAŻP

Zdjęcie: PAŻP