Lotnisko Wrocław: Ponad 9% pasażerów więcej

lotnisko-wroclaw

W Porcie Lotniczym Wrocław wrzesień 2015 r. to kolejny miesiąc wzrostów we wszystkich segmentach ruchu regularnego. Najwięcej pasażerów przybyło na trasach krajowych. Ogromną popularnością cieszą się też rejsy na kierunkach południowych i na Wyspy Brytyjskie.

W sumie we wrześniu 2015 z oferty przewoźników skorzystało blisko 238 tys. pasażerów, czyli o 9,1% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Procentowo najwięcej podróżnych przybyło w segmencie połączeń krajowych. Skorzystało z nich prawie 41 tys. podróżnych, co przekłada się na wzrost o 23,4% w stosunku do września 2014. Na ten wynik składa się przede wszystkim ogromny sukces połączenia Ryanaira do Warszawy-Modlina. We wrześniu 2015 przewoźnik odnotował na tej trasie o 191,6% więcej pasażerów.

– Dynamika wzrostu w przypadku połączenia do Warszawy-Modlina pokazuje, że samolot jest nadal bardzo konkurencyjny w porównaniu do innych środków transportu – kolei czy samochodu – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Z kolei z połączeń niskokosztowych na trasach międzynarodowych skorzystało ponad 113 tys. pasażerów. W tym segmencie liczba podróżnych w stosunku do września 2015 r. wzrosła o 14,8%. Największy wzrost odnotowały linie Wizz Air na połączeniu do Londynu-Luton (51,4%). Przybyło także podróżnych na kierunkach południowych – najwięcej do Bolonii (15,6%), Barcelony (15,1%), Rzymu (15,1%) i Alicante (14%).

– Popularność kierunków południowych najlepiej widać na podstawie wypełnienia samolotów.
W przypadku połączeń do Hiszpanii czy na Maltę sięga ono ponad 95%. W ponad 90% wypełnione są także samoloty latające na Kretę (Chania), do Bolonii czy Rzymu – dodaje Jarosław Sztucki.

Podobnie wygląda wypełnienie samolotów w przypadku Wysp Brytyjskich. Dla Londynu Luton i Stansted to odpowiednio 91% i 94%.

Przewoźnicy dostrzegają rosnące zainteresowanie lotami niskokosztowymi i uruchamiają dodatkowe tanie połączenia z Wrocławia. Od połowy września z Wrocławia do Sztokholmu (Skavsta) latają samoloty w barwach linii Wizz Air. 4 listopada rusza kolejne atrakcyjne połączenie Ryanaira – na Teneryfę. Samoloty na tej trasie będą latały w każdą środę.

Z sieciowych połączeń międzynarodowych skorzystało we wrześniu 2015 blisko 35 tys. pasażerów. To oznacza wzrost o 6,2% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Kopenhagi (53,4%) oraz Frankfurtu (31,5%).
Źródło / Autor: Lotnisko Wrocław