Lotnisko Kraków: Ponad 400 tys. pasażerów Krakow Airport we wrześniu

_MG_7968

We wrześniu w Kraków Airport obsłużono 407 365 pasażerów. Oznacza to wzrost o 9% w stosunku do września 2014 roku. Jest to najlepszy wrześniowy wynik krakowskiego lotniska i jedenasty z rzędu rekordowy miesiąc.

W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 341 operacji lotniczych ( +0,4% w stosunku do wyniku sprzed roku).

Mimo, że szczyt sezonu letniego mamy już za sobą, wrzesień był czwartym z rzędu miesiącem, w którym obsłużyliśmy ponad 400 tysięcy pasażerów. Taki wynik ugruntowuje naszą pozycję lidera regionalnych portów lotniczych – ­mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. ­- Warto podkreślić, że ten znakomity rezultat osiągnęliśmy w starej infrastrukturze.

Największy wzrost odnotowano na rejsach regularnych. Skorzystało z nich prawie 42 tysiące pasażerów więcej niż we wrześniu 2014 roku.

Najbardziej wypełnione samoloty latały na trasach pomiędzy Krakowem a Maltą, Wielką Brytanią oraz Hiszpanią. Na kolejnych miejscach pod względem wypełnienia znalazły się operacje do/z Szwajcarii oraz Holandii. Ponad połowa wszystkich operacji regularnych z ubiegłego miesiąca miała wskaźnik wypełnienia przekraczający 92%.

Od początku roku obsłużono łącznie 3 229 115 pasażerów. Jest to wzrost o prawie 277 tysięcy pasażerów, co przekłada się na dynamikę na poziomie +9%

Źródło / Autor: Lotnisko Kraków

Zdjęcie: Lotnisko Kraków