Kategorie
Lotnictwo cywilne

LOT z różową wstążka

lot rozowa wstazka

Październik na pokładach LOT-u to ponownie miesiąc spod znaku „Różowej Wstążki”. Przewoźnik już po raz piąty jest partnerem globalnej kampanii na Rzecz Walki z Rakiem Piersi – w związku z tym przez cały miesiąc stewardessy i stewardzi LOT-u będą nosić w klapach mundurów charakterystyczne różowe wstążeczki. Mają one przypominać wszystkim pasażerom
o tym, jak ważna jest dbanie o zdrowie i profilaktyka.

Październik na całym świecie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. W tym roku LOT ponownie przyłączył się do akcji promującej profilaktykę, szerząc tym samym ideę projektu – wczesne wykrycie raka piersi może uratować życie!

W październiku personel pokładowy LOT oraz obsługa naziemna na Lotnisku Chopina, czyli w warszawskim hubie przewoźnika będą nosić na klapach mundurów różowe wstążeczki symbolizujące akcję. Dodatkowo na pokładach samolotów pojawią się zapowiedzi, uświadamiające jak istotna jest profilaktyka antynowotworowa.

„Charakterystyczna różowa wstążka daje do myślenia i każdego roku skłania do profilaktycznych badań coraz większą rzeszę osób. Cieszymy się, że już po raz piąty można ją będzie zobaczyć również na pokładach naszych samolotów na mundurach personelu pokładowego. Wczesne wykrycie raka piersi może uratować zdrowie i życie setkom tysięcy osób bez względu na wiek czy narodowość. A nasze samoloty z tym właśnie przesłaniem codziennie docierają do ponad czterdziestu miast w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Tym samym przyczyniamy się do wzrostu ogólnej świadomości jak ważne są profilaktyczne badania. Razem mamy większą siłę!” – mówi Adrian Kubicki, p.o. Rzecznika Prasowego LOT-u.

Oprócz specjalnych zapowiedzi na pokładach oraz różowych wstążek wpiętych w mundury załogi, we wszystkich punktach sprzedaży, kasach na Lotnisku Chopina i w siedzibie LOT-u każdy chętny również otrzyma symboliczną różową wstążkę.

Kampania realizowana na całym świecie przez Estée Lauder Companies, po raz kolejny odbywa się pod hasłem „Pokonajmy raka piersi. Razem mamy większą siłę”.
LOT włączył się w nią już po raz piąty.

Źródło / Autor: PLL LOT

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne