Kategorie
Lotnictwo cywilne

Aerolineas Argentinas odebrały pierwszy z czterech zamówionych nowych samolotów A330-200

A330-200 ARG_TAXIING AND TAKE OFF_1_

W ramach swojej strategii modernizacji floty linie lotnicze Aerolineas Argentinas, flagowy przewoźnik Argentyny, odebrały pierwszy, zakupiony bezpośrednio u producenta samolot Airbus A330-200. Wyposażony w silniki GE samolot dołączył do floty 11 samolotów szerokokadłubowych Airbus – czterech A330-200 i siedmiu A340.

– Włączenie nowego A330-200 do naszej rodziny samolotów szerokokadłubowych pozwoli Aerolineas Argentinas na zmianę charakteru obecnej sieci połączeń długodystansowych i poprawę jakości usług na rynku międzynarodowym. – powiedział dr Mariano Recalde, prezes Aerolineas Argentinas. – Nowy A330 nie tylko posiada wiele wspólnych elementów z naszymi obecnymi samolotami A330 i A340, ale oferuje również wyjątkową elastyczność operacyjną dzięki odpowiedniemu zasięgowi i najniższym kosztom. Odegra on kluczową rolę w naszej strategii modernizacji floty, umożliwiając nam zaoferowanie pasażerom najwyższego komfortu i standardu usług na świecie.

Nowy A330 Aerolineas Argentinas będzie obsługiwał trasy długodystansowe z lotniska przesiadkowego linii w Buenos Aires, początkowo do Miami i Nowego Jorku, a następnie – od lipca 2015 r. – do Madrytu.

Źródło / Autor: Airbus
Zdjęcie: Airbus

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne