Kategorie
Szybki news

Szybki news: Rewolucja zakupowa na Lotnisku Chopina – Okazyjne zakupy po przylocie

Aelia-m

Od początku lutego każdy pasażer przylatujący z kraju należącego do Strefy Schengen na Lotnisko Chopina w Warszawie jako do portu docelowego będzie mógł nabywać towary w sklepach wolnocłowych. Lotnisko Chopina jako pierwsze w Polsce daje taką możliwość.

Od 26 października 1992 r. na terenie Portu Lotniczego Warszawa funkcjonuje Wolny Obszar Celny (WOC), w którym działają sklepy oferujące pasażerom podróżującym w ruchu międzynarodowym i opuszczającym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, towary nieobjęte cłem.

Od 1 lutego 2015 r. wchodzi w życie znowelizowany Regulamin funkcjonowania WOC na terenie Lotniska Chopina, który umożliwi operatorom sklepów w lotniskowej „Strefie Schengen” sprzedaż towarów wspólnotowych także pasażerom przylatującym.

– Proces zmiany przepisów trwał niecałe dwa miesiące. Tak szybkie i sprawne wprowadzenie tego udogodnienia dla pasażerów było możliwe dzięki wsparciu i pomocy ze strony Ministerstwa Finansów, Izby Celnej i Urzędu Celnego – mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Zmiana była możliwa dzięki informacji o możliwości rozszerzenia sprzedaży towarów dla podróżnych przylatujących do kraju, otrzymanej od Ministerstwa Finansów, a podpisanej przez Jacka Kapicę, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, Szefa Służby Celnej.

Pasażer przylatujący będzie mógł dokonać zakupu towarów wspólnotowych na podstawie posiadanej karty pokładowej lub biletu lotniczego. Dokument wydrukowany (w wersji papierowej) lub w wersji mobilnej musi zawierać dane pasażera: imię, nazwisko, datę wylotu, nr karty pokładowej, nr rejsu i kierunek lotu.

Z okazji wprowadzenia nowych zasad zakupów w WOC na pasażerów lądujących na Lotnisku Chopina czekają ciekawe promocje. Np. w sklepach Aelia pasażerowie przylatujący będą mieli prawo do rabatu 10% na towary wspólnotowe (z wyłączeniem papierosów i wyrobów tytoniowych). Oznacza to, że pasażerowie przylatujący do Warszawy zakupią wybrane towary po korzystniejszej cenie niż pasażerowie wylatujący.
Źródło / Autor: Lotnisko Chopina
Zdjęcie: Lotnisko Chopina

Autor: Redakcja Lotnictwo Cywilne

Redakcja Lotnictwo Cywilne