Lotnisko Chopina w światowej czołówce punktualności

Terminal-17112014- DKlosinski

Lotnisko Chopina może pochwalić się kolejnymi dobrymi informacjami. Tym razem dotyczą one punktualności w warszawskim porcie lotniczym:

Blisko 90 proc. lotów na Lotnisku Chopina odbywa się o czasie – wynika z raportu OAG Punctuality Report. Warszawski port należy pod tym względem do światowej czołówki.

OAG, jedna ze światowych firm zarządzających rozkładami lotów, sklasyfikowała Lotnisko Chopina w grupie portów małych obsługujących poniżej 10 mln pasażerów (mimo, że w 2014 r. lotnisko obsłużyło ponad 10,5 mln osób). Warszawski port z wynikiem 87,6 proc. punktualnych lotów został sklasyfikowany na 18. pozycji.

– Ten świetny wynik, to duży sukces naszych służb, ale także efekt coraz lepszej współpracy z liniami lotniczymi i agentami handlingowymi. Wspólnie pracujemy stale nad optymalizacją procedur i lepszą organizacją pracy i widać efekty tej pracy – podkreśla Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

W kategorii małych portów lotniczych najbardziej punktualne okazały się lotniska w Bristolu (94,4 proc. lotów o czasie), Charleroi (93,1 proc.), Berlinie-Schoenefeld (92,3 proc.) i Trondheim (92,0 proc.).

W kategorii lotnisk średnich (10-20 mln miejsc rocznie) najbardziej punktualne okazały się Osaka (93,2 proc.), Moskwa-Szeremetiewo i Kopenhaga (po 89,8 proc.). Gdyby Warszawa została – jak należy – sklasyfikowana w tej grupie lotnisk, to zajęłaby 8. miejsce.

Wśród największych portów lotniczych najlepsze są: Monachium (89,0 proc.), Tokio-Haneda (87,9 proc.) i Seattle (86,2 proc.).

Badanie firmy OAG objęło blisko 1000 portów lotniczych na całym świecie.
Źródło / Autor: Lotnisko Chopina
Zdjęcie: Lotnisko Chopina / D. Kłosiński