Kategorie
News Świat

System Patriot: oświadczenie firmy Raytheon

patriot

Firma Raytheon przesłała oświadczenie związane z systemem Patriot i cięciami w budżecie obronnym USA:

Armia USA zobowiązała się korzystać z systemu Patriot co najmniej do 2048 roku. We współpracy z Armią USA, system Patriot jest na bieżąco unowocześniany i testowany, dzięki czemu chroni przed nieustannie zmieniającymi się zagrożeniami.

W związku z powyższym, na rok 2015 Kongres wyasygnował ponad 241 milionów dolarów, które będą skierowane na system Patriot. Dodatkowe środki zostały przeznaczone na program modernizacji Patriot, co pozwoli sprostać obecnym potrzebom Armii USA.

Prace naukowo-badawcze nad systemem Patriot są finansowane na stałym poziomie. W lipcu 2014 roku Armia USA przyznała firmie Raytheon 235,5 milionów dolarów na prace nad unowocześnieniem głównego procesora radaru Patriot (Radar Digital Processor), co pozwoli zwiększyć jego możliwości radiolokacyjne.

Warto dodać, że liczba użytkowników systemów Patriot rośnie – Armia USA przekazała w ostatnim czasie, że system zostanie zakupiony przez Katar. Wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi wszyscy międzynarodowi partnerzy inwestują w ciągłe ulepszanie i testowanie systemu, by mógł on wyprzedzać rozwijające się zagrożenia.

Źródło / Autor: Raytheon

Zdjęcie: Raytheon

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat