Kategorie
News Polska

DGRSZ: Służba przygotowawcza 2015

1750 ochotników rozpocznie szkolenie w ramach pierwszego w tym roku turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. 7 i 8 stycznia przyszli żołnierze stawią się w centrach szkolenia podporządkowanych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.
Przyjęcie do służby ochotników I-go w tym roku turnusu służby przygotowawczej odbędzie się 7 i 8 stycznia w ośmiu centrach szkolenia: w Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego (CSInżLot) w Dęblinie, w Centrum Szkolenia Logistyki (CSLog) w Grudziądzu, w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych (CSSP) w Koszalinie, w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych (CSWLąd) w Poznaniu, w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia (CSAiU) w Toruniu, w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej (CSMW) w Ustce, w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWInżiChem) we Wrocławiu oraz w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu.

Najwięcej ochotników, aż 340, rozpocznie szkolenie w Toruniu. Pierwszy tegoroczny turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych zakończy się 30 kwietnia br.

sluzba-przygotwawcza

Źródło:DGRSZ
Autor: mjr Michał Romańczuk
Zdjecie: mjr Michał Romańczuk

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska