Rekordowy grudzień w Kraków Airport

W grudniu 2014 r. w Kraków Airport obsłużono 268 830 pasażerów, czyli o 7% więcej niż rok wcześniej. To najlepszy grudniowy wynik w historii krakowskiego lotniska. Rekordowy był także cały 2014 r. w którym obsłużono 3 817 792 pasażerów. To wynik o 5% lepszy niż w roku 2013.

– Przyjęta strategia współpracy z przewoźnikami przynosi efekty, zgodnie z prognozami ukończyliśmy 2014 rok z 5 procentowym wzrostem ruchu pasażerskiego. – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Rok 2015 zapowiada się równie optymistycznie: dwa nowe połączenia – do Lyonu oraz do największego hubu przesiadkowego w Europie, Londynu Heathrow. Cieszą znaczące powroty przewoźników – British Airways oraz Swiss International Air Linies. Z kolei wznowienie w grudniu ubiegłego roku – połączenia Ryanair do Gdańska ze spokojem pozwala patrzeć również na rozwój krajowych połączeń.

W ubiegłym roku największymi przewoźnikami pod względem liczby obsłużonych pasażerów w Kraków Airport byli: Ryanair (niemal 1,7 mln obsłużonych pasażerów), easyJet (498 tys. pasażerów) i Lufthansa (453 tys. pasażerów). W 2014 r. najczęściej pasażerowie korzystali z połączeń pomiędzy Krakowem
a Wielką Brytanią, Niemcami i Włochami. Największe wzrosty ruchu pasażerskiego zanotowano
w przypadku ruchu z/do Norwegii (+50 tys.), Szwajcarii (49 tys.) i Polski (+38 tys.).
Źródło / Autor: Lotnisko Kraków