airberlin wyposaża całą flotę w bezprzewodowy dostęp do Internetu

Grupa airberlin wyposażyła pierwsze dwa samoloty swojej floty w nową usługę WiFi –„airberlin connect”. Dwa samoloty Airbus A320 o numerach rejestracyjnych D-ABNJ oraz OE-LEL dysponują już systemem WiFi wyprodukowanym przez Panasonic Avionics Corporation, który umożliwia gościom korzystanie z Internetu podczas lotu za pośrednictwem własnego smartfona, tabletu lub laptopa. Co więcej, wraz z usługą WiFi pasażerom odbywającym loty na trasach krótkich i średnich udostępniono ofertę rozrywkową w postaci seriali telewizyjnych, filmów oraz muzyki, z których mogą skorzystać przez WiFi na swoich urządzeniach mobilnych. Mając do dyspozycji ponad 180 godzin rozrywki, goście mogą sami stworzyć dobrany indywidualnie program. Na trasach długich pasażerowie nadal mogą cieszyć się systemem rozrywki „RAVE” w swoich fotelach.

„Dzięki nowej usłudze WiFi nasi goście mogą również podczas lotu mieć dostęp do Internetu i pozostawać w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi oraz partnerami biznesowymi. Nową usługą będziemy sukcesywnie obejmować prawie całą flotę. airberlin jest pierwszą niemiecką linią lotniczą, która będzie oferować dostęp do Internetu nie tylko na trasach długich, ale również krótkich oraz średnich. Cieszymy się, że wraz z firmą Panasonic możemy zaoferować naszym gościom innowacyjny produkt WiFi, dzięki któremu jeszcze bardziej wzrasta poziom komfortu na pokładach naszych samolotów.” – powiedział Wolfgang Prock-Schauer, Chief Executive Officer linii airberlin.

Paul Margis, prezes i Chief Executive Officer firmy Panasonic Avionics Corporation, dodał: „WiFi jest ważną częścią usług na pokładzie, gdyż podróżni oczekują dziś stałej możliwości dostępu do Internetu. Ponadto linie lotnicze chcą wykorzystać tę usługę do zwiększenia swojej wydajności operacyjnej. Czujemy się zaszczyceni, że możemy współpracować z airberlin i w ramach współpracy oferować rozwiązanie, które jest w stanie sprostać wyjątkowym wymogom technologicznym i biznesowym stawianym przez tę linię lotniczą. Wybierając nasz serwis eXConnect, linia airberlin opowiedziała się za najbardziej wydajną, niezależną od platformy i skalowalną usługą szerokopasmowego dostępu do Internetu, jaka obecnie jest dostępna na rynku.”

Dwa pierwsze samoloty wyposażone w airberlin connect będą obsługiwać dwa nowe połączenia: Stuttgart – Abu Dhabi oraz Wiedeń – Abu Dhabi. Pierwszy lot ze Stuttgartu do Abu Dhabi odbędzie się 1 grudnia 2014 r. i w jego trakcie wszyscy goście będą mieli po raz pierwszy możliwość skorzystania z Internetu na tejże trasie. W ramach nowego połączenia Wiedeń – Abu Dhabi obsługiwanego przez austriacką spółkę-córkę NIKI goście będą mogli już od 24 listopada 2014. r korzystać z nowej usługi WiFi na pokładzie.

airberlin oferuje korzystanie z airberlin connect w ramach różnych pakietów czasowych i pakietów danych. W cenie 4,90 euro goście mogą przez 30 minut surfować po Internecie ponad chmurami, pobierając 20 MB danych. Godzina dostępu do Internetu, podczas której można pobrać 50 MB danych, kosztuje 8,90 euro. Cena obejmuje korzystanie z oferty rozrywki, która dostępna jest bez dodatkowych kosztów podczas całego lotu, także po wyczerpaniu danego pakietu czasowego i danych. Goście, którzy pragną korzystać z Internetu przez cały czas trwania lotu, otrzymają na trasie średniej „Pakiet Full Flight” obejmujący łącznie 90 MB danych za opłatą w wysokości 13,90 euro, a na trasie długiej pakiet obejmujący 120 MB danych w cenie 18,90 euro. Opłaty za pakiet można wygodnie dokonać kartą kredytową za pośrednictwem przeglądarki internetowej na własnym urządzeniu przenośnym lub laptopie.

W ramach nowych połączeń między Stuttgartem i Abu Dhabi oraz Wiedniem i Abu Dhabi goście mogą bezpłatnie korzystać z oferty rozrywki airberlin connect. Koszty korzystania z Internetu w czasie całego lotu z lub do Abu Dhabi wynoszą na tych trasach 13,90 euro, włączając w to 90 MB danych.

airberlin planuje ukończyć wyposażanie swej floty w dostęp do Internetu w ciągu trzech lat.

airberlin connect
Źródło / Autor: airberlin
Zdjęcie: airberlin