Kategorie
News Polska

DGRSZ: Polacy kolejny raz najlepsi

Po raz 3 z rzędu męska reprezentacja polskich Sił Powietrznych zwyciężyła w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO (ang. Headquarters Allied Air Command – HQ AIRCOM). Po raz pierwszy w historii zawodów miejsce na podium wywalczyła natomiast reprezentacja kobiet.
zdjęcie – Polacy kolejny raz najlepsi
Reprezentacja polskich Sił Powietrznych.

Reprezentacja Sił Powietrznych od 2001 roku uczestniczy w mistrzostwach pod patronatem Międzynarodowej Rady Sportu Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO (HQ AIRCOM) w Ramstein. W zawodach uczestniczą kobiece i męskie reprezentacje sił powietrznych Belgii, Holandii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski. W bieżącym roku przeprowadzono zawody w 4 dyscyplinach: piłce siatkowej, pływaniu, tenisie ziemnym oraz w biegach przełajowych.

Rozegrane w dniach 4-7 listopada br. w 35 Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Skwierzynie (woj. lubuskie) Mistrzostwa w biegach przełajowych, były ostatnim etapem tegorocznej rywalizacji.

Przełajowcy reprezentujący polskie Siły Powietrzne wywalczyli wszystkie miejsca na podium. W zawodach rozegranych w lasach pod Skwierzyną tytuły mistrzowskie zdobyli: st. szer. Henryk Szost i st. szer. Monika Stefanowicz. Drużynowo złoto wywalczyły oba polskie teamy.

Drużyna kobieca po raz kolejny w historii stanęła na najwyższym stopniu podium klasyfikacji drużynowej w przełajach. Panowie obronili zaś tytuł sprzed roku. Do tego doszły wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej. Mistrzostwa w Swierzynie zorganizował Inspektorat Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Mistrzostwa w Skwierzynie były również okazją do podsumowania współzawodnictwa w ramach HQ AIRCOM w 2014 roku. Wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

Mężczyźni:
1. Polska – 18 pkt.
1. USA- 18 pkt
3. Belgia – 14
4. Niemcy – 13
5. Wielka Brytania – 13
6. Holandia – 8

Po raz pierwszy w historii współzawodnictwa dwa państwa, Polska i USA, zajęły wspólnie 1 miejsce w końcowej klasyfikacji Mistrzostw. Sukcesem zakończył się również występ reprezentacji kobiet: panie po raz pierwszy w historii zajęły miejsce na podium.

Kobiety:
1. USA – 20 pkt.
2. Niemcy – 17
3. Polska – 15
4. Wielka Brytania – 10
5. Belgia – 9
6.Holandia – 7

Było to 3 z rzędu zwycięstwo męskiej reprezentacji Sił Powietrznych w ramach współzawodnictwa sportowego HQ AIRCOM Ramstein. Za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji łącznej współzawodnictwa sportowego w 2014 roku przedstawiciel Zarządu Międzynarodowej Rady Sportu HQ AIRCOM Ramstein major Tomasz Bartkowiak z Inspektoratu Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ został wyróżniony pucharem przechodnim.

Do wspólnego sukcesu przyczyniło się wielu wspaniałych sportowców, trenerów oraz fizjoterapeutów.

zawody
Źródło: DGRSZ
Autor: mjr Tomasz Bartkowiak
Zdjęcie: mjr Tomasz Bartkowiak

Autor: Redakcja Polska

Redakcja Polska