Kategorie
Tematy tygodnia

Western Power Distribution wybiera śmigłowiec Airbus Helicopters EC135 P2

Western Power Distribution (WPD) zawarło umowę zakupu nowego śmigłowca EC135 P2e od Airbus Helicopters UK. Śmigłowiec, wybrany w wymagającym procesie, dołączy do czterech EC135 P1 używanych obecnie przez WPD, tworząc w ten sposób jedną z największych samodzielnych flot w Wielkiej Brytanii.

Robin Tutcher, dyrektor działu śmigłowców WPD powiedział: „Zwiększenie obecnej floty stało się koniecznością, ponieważ nasze śmigłowce odgrywają ważną rolę w pomocy w wykrywaniu uszkodzeń, obsłudze i zarządzaniu siecią elektroenergetyczną WPD. Dodatkowy śmigłowiec umożliwi nam zwiększenie rocznego nalotu z 2800 do 3500 godzin”.

„Wybór EC135 P2 jako naszego piątego śmigłowca był prostą decyzją, ze względu na sprawdzone możliwości, minimalny czas przestoju i obsługę ograniczoną do minimum, które uzupełnia wsparcie programów eksploatacji śmigłowców Airbusa i zarządzania flotą silników Pratt and Whitney”.

EC135 P2e, który będzie dostarczony w marcu 2015, spełnia surowe wymagania WPD dzięki zwiększonemu zasięgowi i prostej konstrukcji, przystosowanej do wykonywania różnorodnych zadań, która umożliwia szybką i nieskomplikowaną obsługę techniczną oraz optymalną niezawodność działania.

Wybór dokonany przez WPD, zaledwie dwa tygodnie po zamówieniu przez innego klienta dwóch EC135 T3 do misji ratownictwa medycznego, wzmacnia pozycję Airbus Helicopters jako lidera rynku niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, z 70-procentowym udziałem w tym segmencie.

„Większe możliwości EC135 P2e zapewniają, że WPD otrzyma śmigłowiec spełniający jego najbardziej krytyczne wymagania, bezpośrednio wspierając dostawy energii dla 7,8 miliona klientów”, powiedział Colin James, Dyrektor Zarządzający Airbus Helicopters UK. „Jako dla czołowego dostawcy śmigłowców w Wielkiej Brytanii, jest dla nas bardzo ważne, aby wspierać naszą krajową infrastrukturę wszędzie gdzie to możliwe. Zapewnimy, że WPD będzie nadal czerpać korzyści z naszych śmigłowców i usług wsparcia, gwarantując najwyższy poziom dostępności”.

141020_EC135 P1_C_Western Power DistributionWPD

Źródło / Autor: Airbus Helicopters

Zdjęcie Airbus Helicopters

Autor: Redakcja Świat

Redakcja Świat