airberlin i Alitalia podpisują umowę o partnerstwie code-share

airberlin, druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech, oraz Alitalia, czołowy włoski przewoźnik lotniczy, podpisały umowę o partnerstwie code-share, aby zaoferować swoim pasażerom większy wybór i wygodę. Wszystkie 412 cotygodniowych lotów non stop wykonywanych przez airberlin i Alitalia na trasach pomiędzy Włochami, Niemcami, Austrią i Szwajcarią będą wykonywane w systemie code-share wraz z wprowadzeniem zimowego rozkładu lotów.

Od 26 października 2014r. trzy codzienne loty airberlin z Düsseldorfu oraz dwa codzienne loty z lotniska Berlin-Tegel będą wykonywane do Mediolanu-Linate, zamiast na lotnisko Malpensa. Również trzy codzienne loty z Wiednia obsługiwane przez austriackie linie lotnicze NIKI, należące do grupy airberlin, zostaną skierowane do Linate.

Partnerzy postanowili ponadto uruchomić system code-share na wybranych lotach odlatujących spoza ich portów przesiadkowych. Przykładowo, Alitalia oznaczy swoim kodem „AZ“ niektóre krajowe rejsy airberlin jak na przykład z Monachium do Kolonii, Düsseldorfu, Hamburga i Berlina. Jednocześnie wybrane krajowe rejsy we Włoszech i rejsy międzynarodowe obsługiwane przez Alitalia, których trasa prowadzi przez Rzym i Mediolan-Linate, na przykład do Neapolu, Brindisi, Reggio Calabria, Alghero, Aten czy na Maltę, a także niektóre połączenia długodystansowe Alitalii do Ameryki Południowej, na przykład do Sao Paulo i Rio de Janeiro, będą oznaczone kodem „AB” airberlin. Wszystkie rejsy code-share zostaną wprowadzone do systemów rezerwacji z dniem 20 października 2014r. dla lotów od 26 Października 2014. Przeloty w systemie code-share w ramach rejsów długodystansowych obsługiwanych przez Alitalia oraz niektórych połączeń międzynarodowych rozpoczną się z chwilą udzielenia stosownych urzędowych zezwoleń.

Pasażerowie linii airberlin i Alitalia skorzystają nie tylko z nowych rejsów w systemie code-share i wygodniejszych połączeń z przesiadkami, ale dzięki porozumieniu dotyczącemu programów lojalnościowych będą mieli możliwość gromadzenia i wykorzystywania mil w obrębie całej sieci połączeń obu przewoźników na lotach odbywających się od 1 listopada 2014r.

Wolfgang Prock-Schauer, prezes zarządu airberlin, powiedział: „Umowa o partnerstwie code-share z Alitalia podnosi znaczenie Włoch dla airberlin na nowy poziom. Przenosząc docelowy port lotniczy do Linate, zwiększamy wartość naszej oferty rejsów do Mediolanu zarówno dla klientów biznesowych jak i prywatnych. To lotnisko posiada optymalne połączenie z najważniejszą włoską stolicą biznesu i mody. Ponadto wraz z Alitalia oferujemy największą sieć połączeń non stop pomiędzy najpopularniejszymi celami podróży na terenie Włoch i Niemiec.”

Gabriele Del Torchio, prezes zarządu Alitalia, dodał: „Cieszymy się niezmiernie z nowej umowy o partnerstwie code-share z airberlin. Umowa ta umożliwi Alitalii oferowanie pasażerom jeszcze większej liczby rejsów non stop między Włochami i Niemcami oraz rozkładu lotów idealnego do codziennych podróży służbowych. Umowa wzmacnia rolę Alitalii w dalszej rozbudowie ruchu pasażerskiego pomiędzy obydwoma krajami. Alitalia kontynuuje strategię zawierania umów komercyjnych z dużymi przedsiębiorstwami międzynarodowymi, aby oferować pasażerom coraz większą liczbę miejsc docelowych i połączeń lotniczych oraz zwiększyć częstotliwość lotów.”

Współpraca pomiędzy airberlin i Alitalia jest rezultatem trwającego kilka ostatnich lat długofalowego planowania jak również bardziej liberalnej polityki zawierania aliansów, umożliwiającej zawiązywanie partnerstw ponad grupami kapitałowymi. airberlin i Alitalia pozostaną członkami odpowiednio oneworld® i Skyteam. Dalsze synergie osiągnięte zostaną poprzez zoptymalizowane rotacje samolotów oraz unikanie generujących wysokie koszty nocnych postojów.

Źródło / Autor: airberlin